ХОЛ: Алкмар коначно славио у гостима!

АЗ још од фебруара није осетио ту сласт - 1:2 против Хераклеса.

Фудбал 15.04.2017 | 07:45
Ето - и то се догодило. АЗ Алкмар је дошао до победе у гостима први пут од фебруара ове године, а до три бода дошли су на гостовању Хераклесу од 1:2 (0:0).

Није Алкмар блистао на овом мечу, али је био довољно јачи, искуснији и намазанији да извуче три бода.

Први гол за госте постигао је Вот Вегхорст у 53. минуту утакмице. Није то била Бог зна каква акција, имао је Вегхорст и доста среће да му се лопта одбије, али када је дошла до њега у петерцу ту није било грешке.

И таман када је домаћин покушавао да сустигне предност Алкмара у 82. минуту погодио је Алиреза Јаханбаш и ставио тачку на сву неизвесност.

Хераклес је имао једнак посед лопте, доста су домаћи фудбалери покушавали, али нису успели да упуте ниједан прецизан ударац. Зато је на семафору на њиховој страни стајала нула све до 93. минута када је утешни гол постигао Кувас.

Са ова три бода Алкмар је на сигурном шестом месту које га води у доигравање у борби за место које води ка Лиги Европе. Хераклес је остао на деветој позицији са 37 освојених бодова.