HOL: Alkmar konačno slavio u gostima!

AZ još od februara nije osetio tu slast - 1:2 protiv Heraklesa.

Fudbal 15.04.2017 | 07:45
Eto - i to se dogodilo. AZ Alkmar je došao do pobede u gostima prvi put od februara ove godine, a do tri boda došli su na gostovanju Heraklesu od 1:2 (0:0).

Nije Alkmar blistao na ovom meču, ali je bio dovoljno jači, iskusniji i namazaniji da izvuče tri boda.

Prvi gol za goste postigao je Vot Veghorst u 53. minutu utakmice. Nije to bila Bog zna kakva akcija, imao je Veghorst i dosta sreće da mu se lopta odbije, ali kada je došla do njega u petercu tu nije bilo greške.

I taman kada je domaćin pokušavao da sustigne prednost Alkmara u 82. minutu pogodio je Alireza Jahanbaš i stavio tačku na svu neizvesnost.

Herakles je imao jednak posed lopte, dosta su domaći fudbaleri pokušavali, ali nisu uspeli da upute nijedan precizan udarac. Zato je na semaforu na njihovoj strani stajala nula sve do 93. minuta kada je utešni gol postigao Kuvas.

Sa ova tri boda Alkmar je na sigurnom šestom mestu koje ga vodi u doigravanje u borbi za mesto koje vodi ka Ligi Evrope. Herakles je ostao na devetoj poziciji sa 37 osvojenih bodova.