ШПА: ''Петарда'' Билбаа против Лас Палмаса!

Фудбалери Атлетик Билбаа савладали су на свом стадиону Лас Палмас, у првом мечу 32. кола Примере – 5:1.  Лас Палмас не зна да игра у гостима, Билбао држао часове фудбала!

Фудбал 15.04.2017 | 08:00
Домаћини су повели већ у седмом минуту преко Сан Хозеа, да би само два минута касније Муниан из слободног ударца повећао предност.

Гости су брзо успели да смање резултат голом Бигаса у 12, минуту, али је шест минута касније Адуриц поново повећао предност. То је било све у орвих 45 минута меча, да би у наставку Билбао наставио доминацију и постигао још два гола.

Поново су се у листу стрелаца уписали Муниан у 58. и Адуриц 59. за коначних 5:1.

Атлетик Билбао је шести на табели са са 53 бода, док је Лас Палмас на 13 са 38.

У судару две домаћинске екипе славила је, логично, она која је играла код куће. Атлетик Билбао је држао час фудбала о славио с чак 5:1 (3:0) на Сан Мамесу уз по два гола Икера Муниаина и Арица Адурица.

Баски су деловали толико моћно да се стекао утисак да су могли да дају још неки гол. Довољан је податак да су за 18 првих минута стигли три пута да затресу гол Лас Палмаса који је дошао да се надиграва, али му се то обило о главу.

Играо је Муниаин за десетку, као када је тренер био Марсело Бијелса. Прштало је са свих позиција, а наравно ни Адуриц му није остао дужан па се Лас Палмас нашетао од мреже до средине терена. Једноставно, то је потпуно другачији тим када игра у гостима, а нешто сасвим друго када наступа на Канарским Острвима.

Први гол на мечу дао је Микел Сан Хозе, да би се потом Муниаин и Адуриц мењали наизменично и у појединим моментима поигравали са гостима.

Иначе, када се гледају само поени освојени код куће, Билбао се налази на 4. месту на табели.

Билбао је са ова три бода на шестом месту које води у квалификације за Лигу Европе, али ће му бити тешко јер су Сосиједад и Еибар за петама.

Лас Палмас је на сигурном 13. месту на табели.