ŠPA: ''Petarda'' Bilbaa protiv Las Palmasa!

Fudbaleri Atletik Bilbaa savladali su na svom stadionu Las Palmas, u prvom meču 32. kola Primere – 5:1.  Las Palmas ne zna da igra u gostima, Bilbao držao časove fudbala!

Fudbal 15.04.2017 | 08:00
Domaćini su poveli već u sedmom minutu preko San Hozea, da bi samo dva minuta kasnije Munian iz slobodnog udarca povećao prednost.

Gosti su brzo uspeli da smanje rezultat golom Bigasa u 12, minutu, ali je šest minuta kasnije Aduric ponovo povećao prednost. To je bilo sve u orvih 45 minuta meča, da bi u nastavku Bilbao nastavio dominaciju i postigao još dva gola.

Ponovo su se u listu strelaca upisali Munian u 58. i Aduric 59. za konačnih 5:1.

Atletik Bilbao je šesti na tabeli sa sa 53 boda, dok je Las Palmas na 13 sa 38.

U sudaru dve domaćinske ekipe slavila je, logično, ona koja je igrala kod kuće. Atletik Bilbao je držao čas fudbala o slavio s čak 5:1 (3:0) na San Mamesu uz po dva gola Ikera Muniaina i Arica Adurica.

Baski su delovali toliko moćno da se stekao utisak da su mogli da daju još neki gol. Dovoljan je podatak da su za 18 prvih minuta stigli tri puta da zatresu gol Las Palmasa koji je došao da se nadigrava, ali mu se to obilo o glavu.

Igrao je Muniain za desetku, kao kada je trener bio Marselo Bijelsa. Prštalo je sa svih pozicija, a naravno ni Aduric mu nije ostao dužan pa se Las Palmas našetao od mreže do sredine terena. Jednostavno, to je potpuno drugačiji tim kada igra u gostima, a nešto sasvim drugo kada nastupa na Kanarskim Ostrvima.

Prvi gol na meču dao je Mikel San Hoze, da bi se potom Muniain i Aduric menjali naizmenično i u pojedinim momentima poigravali sa gostima.

Inače, kada se gledaju samo poeni osvojeni kod kuće, Bilbao se nalazi na 4. mestu na tabeli.

Bilbao je sa ova tri boda na šestom mestu koje vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope, ali će mu biti teško jer su Sosijedad i Eibar za petama.

Las Palmas je na sigurnom 13. mestu na tabeli.