БЛ: Аугзбург на излету у Берлину!

Херта веома лако побиједила Аугзбург 2:0. Питање побједника ријешено у првом полувремену.

Фудбал 09.04.2017 | 17:50
Херта је лакше од очекиваног побиједила Аугзбург 2:0 у мечу 28. кола Бундеслиге. Прва побједа за Херту након три везана пораза.

Домаћин је питање побједника против индиспонираног Аугзбура ријешио у првом полувремену.

Херта је одиграла одлично први дио. Држали су све конце игре, а руку на срце ни гости се нису пуно намучили да их спријече у томе.

Податак да Аугзбург није упутио НИЈЕДАН шут у оквир гола  домаћина за 90 минута довољно говори о њиховом наступу.

Нападач гостију Бобадиља није наступио на овом мечу због повреде, па можда и то може бити оправдање за лошу игру. Пред сам почетак меча Парагвајац је одустао од наступа.

Херта је зато својим навијачима припредила лијепо недељно поподне.  Домаћин је повео у 12. минуту. Брукс се након асистенције Штокера одлично снашао и ударцем главом постигао други гол ове сезоне.

Капитен Херте Ведад Ибишевић имао је након тога двије одличне прилике, али није из изгледних ситуација успио да постигне гол. Тачније спријечио га је голман Аугзбурга Марвин Хиц.

Кад није могао да постигне гол Ибишевић је био зачетник акције код другог поготка. На средини терена је сјајно дриблингом избацио пар играча гостију, асистирао за Калуа, а овај је “избацио” Штокера самог пред небрањеним голом Аугзбурга. Четврти гол понајбољег играча меча ове сезоне.

Ибишевић је имао још једну добру прилику. Након одличног дриблинга, којим се ослободио двојице противничких играча, лоше је шутирао са неких десет метара од гола гостију. Играо се 67. минут.

Послије ове побједе Херта је на петом мјесту са 43 бода, док је Аугзбург остао у опасној зони. Имају 29 бодова.