BL: Augzburg na izletu u Berlinu!

Herta veoma lako pobijedila Augzburg 2:0. Pitanje pobjednika riješeno u prvom poluvremenu.

Fudbal 09.04.2017 | 17:50
Herta je lakše od očekivanog pobijedila Augzburg 2:0 u meču 28. kola Bundeslige. Prva pobjeda za Hertu nakon tri vezana poraza.

Domaćin je pitanje pobjednika protiv indisponiranog Augzbura riješio u prvom poluvremenu.

Herta je odigrala odlično prvi dio. Držali su sve konce igre, a ruku na srce ni gosti se nisu puno namučili da ih spriječe u tome.

Podatak da Augzburg nije uputio NIJEDAN šut u okvir gola  domaćina za 90 minuta dovoljno govori o njihovom nastupu.

Napadač gostiju Bobadilja nije nastupio na ovom meču zbog povrede, pa možda i to može biti opravdanje za lošu igru. Pred sam početak meča Paragvajac je odustao od nastupa.

Herta je zato svojim navijačima pripredila lijepo nedeljno popodne.  Domaćin je poveo u 12. minutu. Bruks se nakon asistencije Štokera odlično snašao i udarcem glavom postigao drugi gol ove sezone.

Kapiten Herte Vedad Ibišević imao je nakon toga dvije odlične prilike, ali nije iz izglednih situacija uspio da postigne gol. Tačnije spriječio ga je golman Augzburga Marvin Hic.

Kad nije mogao da postigne gol Ibišević je bio začetnik akcije kod drugog pogotka. Na sredini terena je sjajno driblingom izbacio par igrača gostiju, asistirao za Kalua, a ovaj je “izbacio” Štokera samog pred nebranjenim golom Augzburga. Četvrti gol ponajboljeg igrača meča ove sezone.

Ibišević je imao još jednu dobru priliku. Nakon odličnog driblinga, kojim se oslobodio dvojice protivničkih igrača, loše je šutirao sa nekih deset metara od gola gostiju. Igrao se 67. minut.

Poslije ove pobjede Herta je na petom mjestu sa 43 boda, dok je Augzburg ostao u opasnoj zoni. Imaju 29 bodova.