То је ПРАВА Холандија: На четири утакмице 24 гола!

Експлозија Ајаксових талената и буђење Ван Волфсвинкела! Бразилско чудо од 15. 000. 000 евра наставља да одушевљава.

Фудбал 09.04.2017 | 11:30
Холандска Ередивизија - лига без одбрана! Вечерас је то доказано на најлакши начин... На четири утакмице холандског првенства је виђено чак 24 гола! Дакле, шест по мечу! Лига која важи за луксузни излог младих талената је понудила богатијима плејаду нови имена која ћемо у скорије време гледати у јачој конкуренцији.

Кренимо од најваженијег меча дана. Ајакс је наставио потеру за Фајенордом пошто је у Најмехену декалсирао домаћи НЕЦ са чак 5:1. Није било млађаног Џастина Клајверта који је добио одмор после сјајне игре у току недеље, али је зато заблистао 19-годишњи ДавидНерес којег је Ајакс прошле зиме платио Сао Паулу чак 15.000.000 евра и учинио га другим најскупљим појачањем у историји клуба.

После његовог продора и центаршута, Пољак Гола је затресао сопствену мрежу у четвртом минуту. Само четири минута касније, Нерес је дуплирао предност.

Потом је засијала и звезда Бертранда Траореа, Челсијевог талента на позајмици у Амстердаму. После додавања Класена и мајсторског дриблинга  је погодио 3:0 у у 32. минуту. Домаћин је успео да смањи спектакуларним лоб ударцем Кадиоглуа што је вероватно потез кола у Холандији...

У другом полувремену, Ајакс је наставио канонаду. Поново је погодио Траоре. И поново на додавање Класена. Тачку је ставио летошње најскупље појачање Хаким Зијех. Мароканац је феноменалним соло продором направио дар-мар у одрбани ривала и постигао диван гол.

Исти број голова је виђен и у Арнему где је Витесе са 4:2 савладао Херенвен уз хет-трик некада велике наде холандског фудбала Рикија ван Волфсвинкела. Некадашњи нападач Спортинга и Норича је дао пет голова на последње три утакмице.

Ипак, највећа голеада је забележена у Хагу где је домаћи Адо Ден Хаг победио Гронинген са 4:3. Водио је 4:0, а онда у надокнади времена када је примио трећи гол, стрепео за победу...