To je PRAVA Holandija: Na četiri utakmice 24 gola!

Eksplozija Ajaksovih talenata i buđenje Van Volfsvinkela! Brazilsko čudo od 15. 000. 000 evra nastavlja da oduševljava.

Fudbal 09.04.2017 | 11:30
Holandska Eredivizija - liga bez odbrana! Večeras je to dokazano na najlakši način... Na četiri utakmice holandskog prvenstva je viđeno čak 24 gola! Dakle, šest po meču! Liga koja važi za luksuzni izlog mladih talenata je ponudila bogatijima plejadu novi imena koja ćemo u skorije vreme gledati u jačoj konkurenciji.

Krenimo od najvaženijeg meča dana. Ajaks je nastavio poteru za Fajenordom pošto je u Najmehenu dekalsirao domaći NEC sa čak 5:1. Nije bilo mlađanog Džastina Klajverta koji je dobio odmor posle sjajne igre u toku nedelje, ali je zato zablistao 19-godišnji DavidNeres kojeg je Ajaks prošle zime platio Sao Paulu čak 15.000.000 evra i učinio ga drugim najskupljim pojačanjem u istoriji kluba.

Posle njegovog prodora i centaršuta, Poljak Gola je zatresao sopstvenu mrežu u četvrtom minutu. Samo četiri minuta kasnije, Neres je duplirao prednost.

Potom je zasijala i zvezda Bertranda Traorea, Čelsijevog talenta na pozajmici u Amsterdamu. Posle dodavanja Klasena i majstorskog driblinga  je pogodio 3:0 u u 32. minutu. Domaćin je uspeo da smanji spektakularnim lob udarcem Kadioglua što je verovatno potez kola u Holandiji...

U drugom poluvremenu, Ajaks je nastavio kanonadu. Ponovo je pogodio Traore. I ponovo na dodavanje Klasena. Tačku je stavio letošnje najskuplje pojačanje Hakim Zijeh. Marokanac je fenomenalnim solo prodorom napravio dar-mar u odrbani rivala i postigao divan gol.

Isti broj golova je viđen i u Arnemu gde je Vitese sa 4:2 savladao Herenven uz het-trik nekada velike nade holandskog fudbala Rikija van Volfsvinkela. Nekadašnji napadač Sportinga i Noriča je dao pet golova na poslednje tri utakmice.

Ipak, najveća goleada je zabeležena u Hagu gde je domaći Ado Den Hag pobedio Groningen sa 4:3. Vodio je 4:0, a onda u nadoknadi vremena kada je primio treći gol, strepeo za pobedu...