ШПА: Барсино збогом титули - изгубила од Малаге!

Фудбалери Барселоне изгубили су у гостима од екипе Малаге у 31. колу Примере – 2:0.  Барселона изгубила у Малаги и врло вероватно се опростила од титуле првака Шпаније, која ће на крају сезону, по свему судећи, у витрине Реал Мадрида.

Фудбал 08.04.2017 | 23:00
Овим поразом екипа Луиса Енрикеа није искористила прилику да избије на прво место на табели.

Малага је водила од 32. минута голом Сандра Рамиреса, а посао јој је био олакшан у 65, када је нападач Барселоне Нејмар добио директан црвени картон.

Коначан резултат поставио је Џони у 90. минуту.

Барселона није успела да се изједначи на табели са Реал Мадридом. Екипа тренера Луиса Енрикеа има 69 бодова, три мање од водећег Реала.

Малага је 14. на табели са 33 бода.

Атлетико је "закувао", а Барса "расхладила" стање на врху Примере!

После 31. кола шпанског првенства и највећим оптимистима наклоњеним каталонском клубу јасно је да ће Барселона ове године тешко бити првак. Нада и даље постоји, али је у Малаги пропуштена шанса сезоне.

"Јорганџије" су у суботу ремизирале на "Сантјаго Барнабеу" (1:1) и тиму Луиса Енрикеа дали могућност да се изједначи са највећим ривалом на врху табеле, с тим што би и у том случају Реал био у предности, јер има утакмицу мање. Међутим, ближи се и "Ел класико"!

Али...

Не да Барселона није искористила прилику, већ је славни мадридски клуб увећао предност на три бода. Малага је победила 2:0 (1:0)!

Први гол постигао је Сандро Рамирез у 32. минуту, када је после дубинског паса на левој страни побегао одбрани Барсе и лако "један на један" матирао Тер Штегена.

Барса је све карте бацила у напад, али је он био очајан. Имала је, додуше, своје шансе од којих ниједна није искоришћена. И када је уложила последњи атом снаге да изједначи, Ђони је ставио тачку на меч у 90. минуту.

Заслужено!

Да невоља за Барсу буде већа - црвени картон у 65. минуту добио је Нејмар и неће моћи да игра за недељу дана против Реал Сосиједада.

Очајна увертира за први дуел са Јувентусом у четвртфиналу Лиге шампиона. "Ел касико", за који су многи мислили да ће решити првенство, је 23. априла.