ŠPA: Barsino zbogom tituli - izgubila od Malage!

Fudbaleri Barselone izgubili su u gostima od ekipe Malage u 31. kolu Primere – 2:0.  Barselona izgubila u Malagi i vrlo verovatno se oprostila od titule prvaka Španije, koja će na kraju sezonu, po svemu sudeći, u vitrine Real Madrida.

Fudbal 08.04.2017 | 23:00
Ovim porazom ekipa Luisa Enrikea nije iskoristila priliku da izbije na prvo mesto na tabeli.

Malaga je vodila od 32. minuta golom Sandra Ramiresa, a posao joj je bio olakšan u 65, kada je napadač Barselone Nejmar dobio direktan crveni karton.

Konačan rezultat postavio je Džoni u 90. minutu.

Barselona nije uspela da se izjednači na tabeli sa Real Madridom. Ekipa trenera Luisa Enrikea ima 69 bodova, tri manje od vodećeg Reala.

Malaga je 14. na tabeli sa 33 boda.

Atletiko je "zakuvao", a Barsa "rashladila" stanje na vrhu Primere!

Posle 31. kola španskog prvenstva i najvećim optimistima naklonjenim katalonskom klubu jasno je da će Barselona ove godine teško biti prvak. Nada i dalje postoji, ali je u Malagi propuštena šansa sezone.

"Jorgandžije" su u subotu remizirale na "Santjago Barnabeu" (1:1) i timu Luisa Enrikea dali mogućnost da se izjednači sa najvećim rivalom na vrhu tabele, s tim što bi i u tom slučaju Real bio u prednosti, jer ima utakmicu manje. Međutim, bliži se i "El klasiko"!

Ali...

Ne da Barselona nije iskoristila priliku, već je slavni madridski klub uvećao prednost na tri boda. Malaga je pobedila 2:0 (1:0)!

Prvi gol postigao je Sandro Ramirez u 32. minutu, kada je posle dubinskog pasa na levoj strani pobegao odbrani Barse i lako "jedan na jedan" matirao Ter Štegena.

Barsa je sve karte bacila u napad, ali je on bio očajan. Imala je, doduše, svoje šanse od kojih nijedna nije iskorišćena. I kada je uložila poslednji atom snage da izjednači, Đoni je stavio tačku na meč u 90. minutu.

Zasluženo!

Da nevolja za Barsu bude veća - crveni karton u 65. minutu dobio je Nejmar i neće moći da igra za nedelju dana protiv Real Sosijedada.

Očajna uvertira za prvi duel sa Juventusom u četvrtfinalu Lige šampiona. "El kasiko", za koji su mnogi mislili da će rešiti prvenstvo, je 23. aprila.