ШПА: Побједа Валенсије, пет голова на Местаљи!

Фудбалери Валенсије победили су екипу Селте, у последњем мечу 30. кола Примере – 3:2.  Нису више ни Слепци ни Мишеви - минијатура Солера разгалила Валенсију! Екипа са Местаље савладала Селту (3:2) и обезбедила миран финиш сезоне.

Фудбал 07.04.2017 | 07:45
Узбудљив меч виђен је на Местаљи где су ’Слепи мишеви’ до победе дошли четири минута пре краја меча.

Гости су повели у 16. минуту преко Кабрала, али су домаћини изједначили голом Пареха са пенала у 38. минуту.

Ел Хадиди у 67. доноси вођство Валенсији, да би Аспас са пенала изборио ново изједначење на сусрету.

Иако се чинило да ће екипе поделитии бодове на Местаљи, Солер четири минута пре краја решава питања победника. Немања Радоја одиграо је цео меч за екипу из Вига.

Сјајан завршетак 30. кола Примере употпунили су Валенсија и Селта, који су одиграли изванредан меч на Местаљи са пуно преокрета и чак пет голова. На крају, радовали су се Слепи мишеви, који су имали у својим редовима хероја Карлоса Солера, који је у 86. минуту обрадовао домаћине - 3:2 (1:1).

Лоше је почело по Валенсију, већ после 16 минута на центаршут Данијела Васа дефанзивац Кабрал је главом донео предност гостима. Имао је домаћин више лопту у поседу, нападао, али је тешко долазио до шансе. Симоне Заза једини је био активан, а после сјајне пете у 37. минуту Жоао Кансело је послужио Пареха за 1:1.

Наставак је донео офанзиву Валенсије, а после нове добре акције Латоре је у 67. минуту припремио гол за Ел Хададија који је довео домаћина у вођство 2:1. Радост Слепих мишева трајала је десетак минута, јер је Солер оборио фудбалера Селте, а Јаго Аспас у 80. по други пут на мечу утишао Местаљу.

Међутим, само шест минута касније трагичар се претворио у хероја. Сјајно је Енцо Перезуочио Солера, додао му лопту, а овај мајсторски лобовао истрчалог голмана Селте Серхија Алвареза и једним од најлепших погодака у овом колу поставио коначних 3:2.

Овим тријумфом Валенсија је зауставила низ од четири узастопне победе Селте и стигла је до солидне 12. позиције која јој омогућава лагодан финиш шампионата који је у једном тренутку претио да буде катастрофалан. Селта у чијим је редовима Немања Радоја одиграо читав меч, после овог пораза је све даље је од Лиге Европе која јој бежи девет бодова.