ŠPA: Pobjeda Valensije, pet golova na Mestalji!

Fudbaleri Valensije pobedili su ekipu Selte, u poslednjem meču 30. kola Primere – 3:2.  Nisu više ni Slepci ni Miševi - minijatura Solera razgalila Valensiju! Ekipa sa Mestalje savladala Seltu (3:2) i obezbedila miran finiš sezone.

Fudbal 07.04.2017 | 07:45
Uzbudljiv meč viđen je na Mestalji gde su ’Slepi miševi’ do pobede došli četiri minuta pre kraja meča.

Gosti su poveli u 16. minutu preko Kabrala, ali su domaćini izjednačili golom Pareha sa penala u 38. minutu.

El Hadidi u 67. donosi vođstvo Valensiji, da bi Aspas sa penala izborio novo izjednačenje na susretu.

Iako se činilo da će ekipe podelitii bodove na Mestalji, Soler četiri minuta pre kraja rešava pitanja pobednika. Nemanja Radoja odigrao je ceo meč za ekipu iz Viga.

Sjajan završetak 30. kola Primere upotpunili su Valensija i Selta, koji su odigrali izvanredan meč na Mestalji sa puno preokreta i čak pet golova. Na kraju, radovali su se Slepi miševi, koji su imali u svojim redovima heroja Karlosa Solera, koji je u 86. minutu obradovao domaćine - 3:2 (1:1).

Loše je počelo po Valensiju, već posle 16 minuta na centaršut Danijela Vasa defanzivac Kabral je glavom doneo prednost gostima. Imao je domaćin više loptu u posedu, napadao, ali je teško dolazio do šanse. Simone Zaza jedini je bio aktivan, a posle sjajne pete u 37. minutu Žoao Kanselo je poslužio Pareha za 1:1.

Nastavak je doneo ofanzivu Valensije, a posle nove dobre akcije Latore je u 67. minutu pripremio gol za El Hadadija koji je doveo domaćina u vođstvo 2:1. Radost Slepih miševa trajala je desetak minuta, jer je Soler oborio fudbalera Selte, a Jago Aspas u 80. po drugi put na meču utišao Mestalju.

Međutim, samo šest minuta kasnije tragičar se pretvorio u heroja. Sjajno je Enco Perezuočio Solera, dodao mu loptu, a ovaj majstorski lobovao istrčalog golmana Selte Serhija Alvareza i jednim od najlepših pogodaka u ovom kolu postavio konačnih 3:2.

Ovim trijumfom Valensija je zaustavila niz od četiri uzastopne pobede Selte i stigla je do solidne 12. pozicije koja joj omogućava lagodan finiš šampionata koji je u jednom trenutku pretio da bude katastrofalan. Selta u čijim je redovima Nemanja Radoja odigrao čitav meč, posle ovog poraza je sve dalje je od Lige Evrope koja joj beži devet bodova.