ШПА: Еибар гледа ка Европи!

У претпоследњем мечу 30. кола Еибар код куће победио Лас Палмас.  Еибар - друго име за уживање! Сјајни тим из Баскије преслишао и Лас Палмас - 3:1 (2:0).

Фудбал 06.04.2017 | 21:50
Еибар је близу месту које води у Лигу Европе.

Од позиције број шест, на којој је Атлетик Билбао деле га само три бода, а с обзиром на то да је екипа Франа Ескриба поново почела да ређа победе после кризе, навијачима Еибара расте оптимизам.

И те како је могуће да се стигну баскојски Реал Сосиједад и Атлетик.

У 30. колу Примере: Еибар - Лас Палмас 3:1 (2:0)!

Екипа из Гран Канарије гро бодова освојила је код куће. Последња два меча одиграла је на страни и изгубила, али је врло сигурна на средини табеле.

Еибар је у 14. минуту матирао одбрану Лас Палмаса у два потеза. Луна је са половине терена која припада Еибару послао дугу лопту, Бебе је искористио непажњу одбране гостујуће екипе и лако постигао први гол.

Да дефанзивна линија Лас Палмаса није концентрисано ушла у утакмицу лепо се видело у 24. минуту. Прво су предали лопту Бебеу, а онда је Ајтами, у жељи да отклони опасност испред нападача Еибара, погодио сопствену мрежу.

За утеху навијачима Лас Палмаса је чињеница је Лемос постигао гол утакмице. Сјајно је у 62. извео "слободњак" са око 30 метара. Погодио је саме рашње!

Нада је, ипак, врло кратко трајала. Тачно четири минута касније Адриан је био сигуран приликом извођење пенала.

Лепа сезона за Еибар, а како се приближава завршетку тако пулени тренера Хозеа Мендилибара делују све убедљивије и симпатичније, чак им и Лига Европе није далеко. Навикли смо да су играчи из Баскије пријатељи фудбала, а са таквим приступом наставили су данас у деулу са Лас Палмасом који су поразили - 3:1 (2:0).

За добар меч потребна су два добра тима, а гости са Канарских острва одиграли су отворен меч без икаквих калкулација. Слободан приступ платили су са два брза гола за који су се побринули Бебе и дефанзивац гостију Ајтами који је погодио сопствену мрежу у 24. минуту.

Изоставио је тренер гостију Кевина Принца Боатенга, а током првог полувремена видело се да је плејмејкер изузетно фалио Канаринцима. Вратили су се фудбалери из Лас Палмаса у игру у 62. минуту сјајним голом Лемоса из слободњака са око 25 метара, али је та радост и еуфорија кратко трајала, пошто је после глупости у 65. минуту Адријан са беле тачке поставио коначних 3:1 за Еибар.

Новом победом баскијски тим је остао на осмој позицији са само три бода мање од позиције која води у квалификације за Лигу Европе, док је Лас Палмас безбедан на 12. позицији, мада је у паду форме и у серији од два пораза.