ŠPA: Eibar gleda ka Evropi!

U pretposlednjem meču 30. kola Eibar kod kuće pobedio Las Palmas.  Eibar - drugo ime za uživanje! Sjajni tim iz Baskije preslišao i Las Palmas - 3:1 (2:0).

Fudbal 06.04.2017 | 21:50
Eibar je blizu mestu koje vodi u Ligu Evrope.

Od pozicije broj šest, na kojoj je Atletik Bilbao dele ga samo tri boda, a s obzirom na to da je ekipa Frana Eskriba ponovo počela da ređa pobede posle krize, navijačima Eibara raste optimizam.

I te kako je moguće da se stignu baskojski Real Sosijedad i Atletik.

U 30. kolu Primere: Eibar - Las Palmas 3:1 (2:0)!

Ekipa iz Gran Kanarije gro bodova osvojila je kod kuće. Poslednja dva meča odigrala je na strani i izgubila, ali je vrlo sigurna na sredini tabele.

Eibar je u 14. minutu matirao odbranu Las Palmasa u dva poteza. Luna je sa polovine terena koja pripada Eibaru poslao dugu loptu, Bebe je iskoristio nepažnju odbrane gostujuće ekipe i lako postigao prvi gol.

Da defanzivna linija Las Palmasa nije koncentrisano ušla u utakmicu lepo se videlo u 24. minutu. Prvo su predali loptu Bebeu, a onda je Ajtami, u želji da otkloni opasnost ispred napadača Eibara, pogodio sopstvenu mrežu.

Za utehu navijačima Las Palmasa je činjenica je Lemos postigao gol utakmice. Sjajno je u 62. izveo "slobodnjak" sa oko 30 metara. Pogodio je same rašnje!

Nada je, ipak, vrlo kratko trajala. Tačno četiri minuta kasnije Adrian je bio siguran prilikom izvođenje penala.

Lepa sezona za Eibar, a kako se približava završetku tako puleni trenera Hozea Mendilibara deluju sve ubedljivije i simpatičnije, čak im i Liga Evrope nije daleko. Navikli smo da su igrači iz Baskije prijatelji fudbala, a sa takvim pristupom nastavili su danas u deulu sa Las Palmasom koji su porazili - 3:1 (2:0).

Za dobar meč potrebna su dva dobra tima, a gosti sa Kanarskih ostrva odigrali su otvoren meč bez ikakvih kalkulacija. Slobodan pristup platili su sa dva brza gola za koji su se pobrinuli Bebe i defanzivac gostiju Ajtami koji je pogodio sopstvenu mrežu u 24. minutu.

Izostavio je trener gostiju Kevina Princa Boatenga, a tokom prvog poluvremena videlo se da je plejmejker izuzetno falio Kanarincima. Vratili su se fudbaleri iz Las Palmasa u igru u 62. minutu sjajnim golom Lemosa iz slobodnjaka sa oko 25 metara, ali je ta radost i euforija kratko trajala, pošto je posle gluposti u 65. minutu Adrijan sa bele tačke postavio konačnih 3:1 za Eibar.

Novom pobedom baskijski tim je ostao na osmoj poziciji sa samo tri boda manje od pozicije koja vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope, dok je Las Palmas bezbedan na 12. poziciji, mada je u padu forme i u seriji od dva poraza.