ФРА: Лион славио на гостовању пред празним трибинама!

Фудбалери Лиона савладали су у гостима екипу Меца у заосталом мечу 16. кола француске лиге – 3:0 (0:0).  Лион разбио малер на страни - прва победа у 2017. години! Олимпик славио у Мецу у заосталој утакмици 16. кола.

Фудбал 05.04.2017 | 22:20
У сусрету који је одигран без публике гости су до победе дошли у другом полувремену.

'Лавови' су повели голом Лаказета у 59. минуту после, који је после асистенције Тусара лако савладао голмана гостујућег тима.

Лион је, три минута пре краја, повећао предност преко Ферија и Толисаа.

Олимпик је четврти на табели са 54, док је Мец на 14. позицији са 35 освојених бодова.

Коначно победа у гостима за Олимпик из Лиона! Тим Бруна Женесија уписао је прву првенствену победу на страни у овој години. Звучи готово невероватно, али је истинито. Вечерас је Лион славио у Мецу са 3:0 у одложеној утакмици 16. кола француске Лиге 1.

Претходни тријумф на страни Лион је остварио 18. децембра прошле године и то у дуелу са лидером шампионата Монаком.

Ипак, Лион је знатно теже него што показује резултат дошао до вечерашњег тријумфа, а сва три поготка пала су у другом полувремену.

А мрежу незгодног домаћина начео је Александре Лаказет у 59. минуту и тада је већ могло да се наговести да од изненађења нема ништа.

Упркос примљеном голу, Мец се добро држао све до саме завршнице. А онда је за четири минута Лион дошао до убедљивот тријумфа.

Најпре је Жордан Фери у 87. минуту дуплирао предност гостију, да би коначан резултат поставио Корентан Толисо у првом минуту судијске надокнаде.

1.Монако 30 22 5 3 87:26 71
2.ПСЖ 30 21 5 4 60:21 68
3.Ница 31 19 10 2 50:25 67
4.Лион 31 17 3 11 64:35 54
5.Марсеј 31 13 8 10 44:38 47
6.Бордо 31 12 10 9 43:39 46
7.Сент Етјен 30 11 11 8 34:24 44
8.Генган 31 11 8 12 38:39 41