FRA: Lion slavio na gostovanju pred praznim tribinama!

Fudbaleri Liona savladali su u gostima ekipu Meca u zaostalom meču 16. kola francuske lige – 3:0 (0:0).  Lion razbio maler na strani - prva pobeda u 2017. godini! Olimpik slavio u Mecu u zaostaloj utakmici 16. kola.

Fudbal 05.04.2017 | 22:20
U susretu koji je odigran bez publike gosti su do pobede došli u drugom poluvremenu.

'Lavovi' su poveli golom Lakazeta u 59. minutu posle, koji je posle asistencije Tusara lako savladao golmana gostujućeg tima.

Lion je, tri minuta pre kraja, povećao prednost preko Ferija i Tolisaa.

Olimpik je četvrti na tabeli sa 54, dok je Mec na 14. poziciji sa 35 osvojenih bodova.

Konačno pobeda u gostima za Olimpik iz Liona! Tim Bruna Ženesija upisao je prvu prvenstvenu pobedu na strani u ovoj godini. Zvuči gotovo neverovatno, ali je istinito. Večeras je Lion slavio u Mecu sa 3:0 u odloženoj utakmici 16. kola francuske Lige 1.

Prethodni trijumf na strani Lion je ostvario 18. decembra prošle godine i to u duelu sa liderom šampionata Monakom.

Ipak, Lion je znatno teže nego što pokazuje rezultat došao do večerašnjeg trijumfa, a sva tri pogotka pala su u drugom poluvremenu.

A mrežu nezgodnog domaćina načeo je Aleksandre Lakazet u 59. minutu i tada je već moglo da se nagovesti da od iznenađenja nema ništa.

Uprkos primljenom golu, Mec se dobro držao sve do same završnice. A onda je za četiri minuta Lion došao do ubedljivot trijumfa.

Najpre je Žordan Feri u 87. minutu duplirao prednost gostiju, da bi konačan rezultat postavio Korentan Toliso u prvom minutu sudijske nadoknade.