ШПА: Меси и Суарес разбили Севиљу за десет минута!

Фудблери Барселоне лако су савладали Севиљу 3:0 у дербију 30. кола шпанске ЛаЛиге.  Олуја Меси - Суарез за осам минута одувала Севиљу, Пике сигуран за Реал! Барселона декласирала Андалужане који су у очајној форми, штопер одрадио што је требало пред Ел Класико.

Фудбал 05.04.2017 | 21:50
Каталонци су меч решили средином првог полувремена са три гола за мање од десет минута.

Заблистали су Лионел Меси и Луис Суарес, са међусобним асистенцијама, а двоструки стрелац био је Аргентинац.

Барса је повела у 25. минуту спектакуларним "маказицама" Суареса, који се сјајно снашао након додавања Месија са десне стране и интервенције једног дефанзивца Андалужана.

Само три минута касније било је 2:0. После перфектне контре, коју је покренуо Иван Ракитић, а продужио Нејмар да Силва, лопта пролази кроз цео петерац на другу страну до Суареса, његов ударац пролази кроз ноге неколицини играча Севиље, а на крају је Меси убацује у мрежу.

Аргентианц ставља тачку на сусрет у 33. минуту, после "главомета" у петерцу Севиље након корнера, хвата волеј са десетак метара и лопту смешта у доњи десни угао.

Барселона је бар на неколико сати преузела прво место у првенству, има бод више од Реала, али и две утакмице предности. Севиља је већ пето коло у низу без победе, угрозила је позицију која води у квалификације за Лигу шампиона, јер је на свега седам бодова од Виљареала.

Само осам минута фуриозне игре тандема Лео Меси - ЛуисСуарез је било довољно да Барселона на Камп Ноу одува Севиљу - 3:0.

Барса је макар на кратко преузео лидерску позицију на табели и Реал не може да се опусти. Очекивало се да ће Севиља бити једна од тежих препрека Каталонцима, али с обзиром на форму у којој се налази Сампаолијев тим, није чудо што их је Барселона декласирала за десетак минута игре.

Суарез је голом маказицама најавио победу Барсе у 25. минуту после продора Месија и слабе интервенције одбране гостију. уругвајац је извео акробацију као пивот у футсалу и постигао један од голова сезоне. у Примери.

Нова убитачна контра Каталонаца је уследила само четири минута касније. Ракитић је претрчао цео терен с лотом, додао до Нејмара, овај на другу стативу до Суареза који „враћа“ асистенцију Месију за 2:0. Све је било готово после корнера у 33. минуту када гости нису успели да избаце лопту, а Меси је натрчао и волејом запечатио судбину Севиље.

Могла је Барса и убедљивије да слави, али је Пако Алкасер у другом полувремену по ко зна који пут прокоцкао шансу када уђе са клупе. Овога пута у ситуацији када је био "један на један" са Риком.

Барса је појачала притиска на Реал пред Ел Класико који је на програму за десетак дана. Што се Севиље тиче, они се налазе у тешкој депресији. Нису победили шест утакмица заредом у свим такмичењима. Не личе на екипа из већег дела сезоне...

Оно што је посебно битна вест за Каталонце је да је Ђерар Пике добио жути картон. И на тај начин заокружио циклус после којег иде суспензија. Што значи да ће пропсутити меч са Малагом, али ће бити на располагању Енрикеу за Ел Класико у Мадриду.