ŠPA: Mesi i Suares razbili Sevilju za deset minuta!

Fudbleri Barselone lako su savladali Sevilju 3:0 u derbiju 30. kola španske LaLige.  Oluja Mesi - Suarez za osam minuta oduvala Sevilju, Pike siguran za Real! Barselona deklasirala Andalužane koji su u očajnoj formi, štoper odradio što je trebalo pred El Klasiko.

Fudbal 05.04.2017 | 21:50
Katalonci su meč rešili sredinom prvog poluvremena sa tri gola za manje od deset minuta.

Zablistali su Lionel Mesi i Luis Suares, sa međusobnim asistencijama, a dvostruki strelac bio je Argentinac.

Barsa je povela u 25. minutu spektakularnim "makazicama" Suaresa, koji se sjajno snašao nakon dodavanja Mesija sa desne strane i intervencije jednog defanzivca Andalužana.

Samo tri minuta kasnije bilo je 2:0. Posle perfektne kontre, koju je pokrenuo Ivan Rakitić, a produžio Nejmar da Silva, lopta prolazi kroz ceo peterac na drugu stranu do Suaresa, njegov udarac prolazi kroz noge nekolicini igrača Sevilje, a na kraju je Mesi ubacuje u mrežu.

Argentianc stavlja tačku na susret u 33. minutu, posle "glavometa" u petercu Sevilje nakon kornera, hvata volej sa desetak metara i loptu smešta u donji desni ugao.

Barselona je bar na nekoliko sati preuzela prvo mesto u prvenstvu, ima bod više od Reala, ali i dve utakmice prednosti. Sevilja je već peto kolo u nizu bez pobede, ugrozila je poziciju koja vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona, jer je na svega sedam bodova od Viljareala.

Samo osam minuta furiozne igre tandema Leo Mesi - LuisSuarez je bilo dovoljno da Barselona na Kamp Nou oduva Sevilju - 3:0.

Barsa je makar na kratko preuzeo lidersku poziciju na tabeli i Real ne može da se opusti. Očekivalo se da će Sevilja biti jedna od težih prepreka Kataloncima, ali s obzirom na formu u kojoj se nalazi Sampaolijev tim, nije čudo što ih je Barselona deklasirala za desetak minuta igre.

Suarez je golom makazicama najavio pobedu Barse u 25. minutu posle prodora Mesija i slabe intervencije odbrane gostiju. urugvajac je izveo akrobaciju kao pivot u futsalu i postigao jedan od golova sezone. u Primeri.

Nova ubitačna kontra Katalonaca je usledila samo četiri minuta kasnije. Rakitić je pretrčao ceo teren s lotom, dodao do Nejmara, ovaj na drugu stativu do Suareza koji „vraća“ asistenciju Mesiju za 2:0. Sve je bilo gotovo posle kornera u 33. minutu kada gosti nisu uspeli da izbace loptu, a Mesi je natrčao i volejom zapečatio sudbinu Sevilje.

Mogla je Barsa i ubedljivije da slavi, ali je Pako Alkaser u drugom poluvremenu po ko zna koji put prokockao šansu kada uđe sa klupe. Ovoga puta u situaciji kada je bio "jedan na jedan" sa Rikom.

Barsa je pojačala pritiska na Real pred El Klasiko koji je na programu za desetak dana. Što se Sevilje tiče, oni se nalaze u teškoj depresiji. Nisu pobedili šest utakmica zaredom u svim takmičenjima. Ne liče na ekipa iz većeg dela sezone...

Ono što je posebno bitna vest za Katalonce je da je Đerar Pike dobio žuti karton. I na taj način zaokružio ciklus posle kojeg ide suspenzija. Što znači da će propsutiti meč sa Malagom, ali će biti na raspolaganju Enrikeu za El Klasiko u Madridu.