ШПА: Важни минималци Атлетика и Виљареала!

Фудбалери Атлетико Мадрида и Виљареала остварили су минималне победе у преостала два меча 30. кола ЛаЛиге у уторак увече.  Фелипе Луис је полудео! Још један гол Бразилца вредан тријумфа Атлетика над Сосиједадом - 1:0.

Фудбал 04.04.2017 | 23:52
Атлетико је славио против Реал Сосиједада, поготком Фелипеа Луиса на асистенцију Фернанда Тореса у 28. минуту.

Ова обрнута комбинација штопера и бека донела је "јорганџијама" пету узастопну победу, битну у борби са Севиљом за место које води директно у Лигу шампиона, јер Андалужани у среду гостују Барселони.

Виљареал је надиграо Реал Бетис, а важан тријумф "Жутој подморници" у Севиљи донео је Адријан у другом минуту другог полувремена.

Бетис је имао велику шансу за изједначење у петом минуту надокнаде, али је Данијел Себаљос погодио само стативу Виљареаловог гола.

Гости су прекинули низ од два пораза и вратили се на пету позицију, која води директно у Европу, док је Бетис поражен други пут у низу, трећи у четири кола, те остао на 14. месту, са девет бодова од зоне испадања.

Српски фудбалер Дарко Брашанац почео је меч у тиму Бетиса, добио је жути картон у првом полувремену, а терен је напустио у 77. минуту.

Зна Атлетико да га право искушење чека током викенда када гостује Реалу у комшијском дербију, па је још једну утакмицу у Примери одиграо на леру, само да одради посао.

Сосиједад је био лаган противник за Јорганџије вечерас на "Винсенте Калдерону", где је уписан нови тријумф од 1:0. Поново је Бразилац Фелипе Луис био заслужан за славље Атлетика, као и пре неколико дана обележио је победу голом у 28. минуту који је био вредан три бода.

Имао је Атлетико иницијативу, добре шансе, али се неколико пута истакао и сјајни голман тима из Сан Себастијана Џеронимо Руљи. Аргентинац је био маестралан, па је свом тиму обезбедио подношљив пораз којим се Атлетико одлепио на три бода разлике Севиљи на позицији број три.

Виљареал се рехабилитовао после кикса код куће против Еибара у прошлом колу, и то тако што је победио Бетис као гост истоветним резултатом - 1:0. За погодак одлуке побринуо сеАдријан почетком другог полувремена након велике грешке одбране екипе из Севиље.

Дарко Брашанац играо је за Бетис до 77. минуту када га је заменио Рајан Донк.