ŠPA: Važni minimalci Atletika i Viljareala!

Fudbaleri Atletiko Madrida i Viljareala ostvarili su minimalne pobede u preostala dva meča 30. kola LaLige u utorak uveče.  Felipe Luis je poludeo! Još jedan gol Brazilca vredan trijumfa Atletika nad Sosijedadom - 1:0.

Fudbal 04.04.2017 | 23:52
Atletiko je slavio protiv Real Sosijedada, pogotkom Felipea Luisa na asistenciju Fernanda Toresa u 28. minutu.

Ova obrnuta kombinacija štopera i beka donela je "jorgandžijama" petu uzastopnu pobedu, bitnu u borbi sa Seviljom za mesto koje vodi direktno u Ligu šampiona, jer Andalužani u sredu gostuju Barseloni.

Viljareal je nadigrao Real Betis, a važan trijumf "Žutoj podmornici" u Sevilji doneo je Adrijan u drugom minutu drugog poluvremena.

Betis je imao veliku šansu za izjednačenje u petom minutu nadoknade, ali je Danijel Sebaljos pogodio samo stativu Viljarealovog gola.

Gosti su prekinuli niz od dva poraza i vratili se na petu poziciju, koja vodi direktno u Evropu, dok je Betis poražen drugi put u nizu, treći u četiri kola, te ostao na 14. mestu, sa devet bodova od zone ispadanja.

Srpski fudbaler Darko Brašanac počeo je meč u timu Betisa, dobio je žuti karton u prvom poluvremenu, a teren je napustio u 77. minutu.

Zna Atletiko da ga pravo iskušenje čeka tokom vikenda kada gostuje Realu u komšijskom derbiju, pa je još jednu utakmicu u Primeri odigrao na leru, samo da odradi posao.

Sosijedad je bio lagan protivnik za Jorgandžije večeras na "Vinsente Kalderonu", gde je upisan novi trijumf od 1:0. Ponovo je Brazilac Felipe Luis bio zaslužan za slavlje Atletika, kao i pre nekoliko dana obeležio je pobedu golom u 28. minutu koji je bio vredan tri boda.

Imao je Atletiko inicijativu, dobre šanse, ali se nekoliko puta istakao i sjajni golman tima iz San Sebastijana Džeronimo Rulji. Argentinac je bio maestralan, pa je svom timu obezbedio podnošljiv poraz kojim se Atletiko odlepio na tri boda razlike Sevilji na poziciji broj tri.

Viljareal se rehabilitovao posle kiksa kod kuće protiv Eibara u prošlom kolu, i to tako što je pobedio Betis kao gost istovetnim rezultatom - 1:0. Za pogodak odluke pobrinuo seAdrijan početkom drugog poluvremena nakon velike greške odbrane ekipe iz Sevilje.

Darko Brašanac igrao je za Betis do 77. minutu kada ga je zamenio Rajan Donk.