БЛ: Крамарић срушио Бајерн, Јојић донио побједу Келну!

Фудбалери Хофенхајма савладали су Бајерн 1:0, за прву победу против баварског гиганта у својој историји.  Ко једини може с Бајерном? Нагелсман! Талентовани тренер Хофенхајма још једном изненадио колегу на клупи Бавараца и славио са 1:0.

Фудбал 04.04.2017 | 22:30
Историјски тријумф Хофенхајму донео је хрватски репрезентативац Андреј Крамарић, који је у 12. минуту савладао Мануела Нојера, док с друге стране Роберт Левандовски није имао решења за Оливера Баумана.

Крамарић је меч решио фантастичним ударцем са ивице казненог простора, Нојер је закачио лопту, али није могао да спречи њен улазак у мрежу.

Друго коло у низу стрелац је био српски фудбалер Милош Јојић, али је бивши везиста Партизана овај пут донео Келну победу над Ајнтрахтом, минималну.

Србин је покупио одбитак после интервенције дефанзиваца гостију, те са скоро 20 метара ударцем по земљи лопту послао у мрежу.

Келн је другом победом у последња три кола стигао до деобе пете позиције која води директно у Лигу Европе. Има меч више од Херте.

Победе су остварила и преостала два домаћина, и то убедљиве. Борусија Дортмунд је надиграла Хамбург са 3:0, а Вердер истим резултатом изненадио Шалке.

Борусија је ХСВ "начела" у 13. минуту преко Кастра, а победу су оверили Кагава и Обамејанг, који су један другом асистирали у последњих десет минута меча.

Српски репрезентативац Филип Костић је одиграо цео меч за госте, а завршио га је са жутим катоном.

Вердер је погоцима Габре Селација средином првог, те Крусеа и Ерештајна крајем меча, стигао до четврте победе у последњих пет кола и осме позиције.

Нема шта, једини човек који је прочитао Карла Анчелотија и Бајерн као књигу ове сезоне је Јулијан Нагелсман. За то је, истина, заслужан и мајстор Андреј Крамарић, који је матирао вечерасСвена Улриха за изненађујући тријумф Хофенхајма од 1:0, али се младом тренеру мора скинути капа - од могућих шест узео је Бајерну четири бода!

Можда је ово био пораз на који је Италијан на клупи шампиона рачунао, ако се има у виду да је намерно одмарао Тијага Алкантару, али је Бајерн био заиста врло лош на овом мечу. Од самог почетка Хофенхајм је наметнуо жесток ритам, а после неколико одбрана голман Бајерна није ништа могао после бомбе Крамарића у 21. минуту.

Покушавао је Бајерн да се врати у меч, али је формација Хофенхајма 3-4-2-1 која беспрекорно функционише ове сезоне опет била непробојна за Анчелотијевих 4-2-3-1. Када игра против Нагелсмана, Италијан има мање решења, па смо видели меч пресликан као онај јесењи у Минхену када је било 1:1.

Једино је Роберт Левандовски био расположен код Бавараца вечерас, али сјајни Пољак не може све сам. Имао је Хофенхајм маестралног голмана Баумана, који је био сконцентрисан, па је на крају после велике офанзиве гостију, подарио свом тиму историјски, први тријумф над Баварцима у 18. међусобном дуелу.

Борусија из Дортмунда је уписала очекиване бодове у дуелу са ослабљеним Хамбургом (2:0), али због тријумфа Хофенхајма над Баварцима није могла да мрдне са четвртог места. Гонзало Кастро је био човек одлуке, постигао је фантастичан гол из слободног ударца у 13. минуту којим су Милионери умирили врло жилаве госте. Тачку на овај меч ставили су Јапанац Кагава у 81. и Обамејан у трећем минуту надокнаде.

Српски репрезентативац Филип Костић одиграо је цео меч за Хамбург, а у 74. минуту није успео да матира голмана Буркија из изузетне позиције, Швајцарац га је мајсторски прочитао. Гости су имали неколико добрих прилика да изненаде Милионере, али је Борусија уписала важне бодове пред наредно коло и гостовање у Минхену.

Затајили су и Левандовски и Обамејан вечерас, али то није искористио и Ентони Модест. Ни голгетер Келна, који јури златну копачку (22 гола) није вечерас погодио, али се зато Милош Јојић побринуо да Келн упише важна три бода против Ајнтрахта. Страшан пад екипе Ника Ковача се наставља, више од месец дана не зању за победу па су пали чак на седмо место (једно време су били трећи). Мијат Гаћиновић одиграо је цео меч за госте, без запаженијег учинка.

Дефинитивно најпријатније изненађење овог пролећа је Вердер. Сјајна екипа са Везера решила је да после година мизерије и борбе за опстанак коначно одигра пристојно пролеће. Вечарас је екипа младог стручњака Александра Нурија оборила и Шалке и то са убедљивих 3:0 који су јој омогућили да се прбоје чак на осмо место.

Млади српски репрезентативац Милош Вељковић одиграо је стандардно добро цео меч за Вердер, и заиста је то леп податак за селектора Орлића Ненада Лалатовића који ће рачунати на њега за Европско првенство у Пољској.