BL: Kramarić srušio Bajern, Jojić donio pobjedu Kelnu!

Fudbaleri Hofenhajma savladali su Bajern 1:0, za prvu pobedu protiv bavarskog giganta u svojoj istoriji.  Ko jedini može s Bajernom? Nagelsman! Talentovani trener Hofenhajma još jednom iznenadio kolegu na klupi Bavaraca i slavio sa 1:0.

Fudbal 04.04.2017 | 22:30
Istorijski trijumf Hofenhajmu doneo je hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić, koji je u 12. minutu savladao Manuela Nojera, dok s druge strane Robert Levandovski nije imao rešenja za Olivera Baumana.

Kramarić je meč rešio fantastičnim udarcem sa ivice kaznenog prostora, Nojer je zakačio loptu, ali nije mogao da spreči njen ulazak u mrežu.

Drugo kolo u nizu strelac je bio srpski fudbaler Miloš Jojić, ali je bivši vezista Partizana ovaj put doneo Kelnu pobedu nad Ajntrahtom, minimalnu.

Srbin je pokupio odbitak posle intervencije defanzivaca gostiju, te sa skoro 20 metara udarcem po zemlji loptu poslao u mrežu.

Keln je drugom pobedom u poslednja tri kola stigao do deobe pete pozicije koja vodi direktno u Ligu Evrope. Ima meč više od Herte.

Pobede su ostvarila i preostala dva domaćina, i to ubedljive. Borusija Dortmund je nadigrala Hamburg sa 3:0, a Verder istim rezultatom iznenadio Šalke.

Borusija je HSV "načela" u 13. minutu preko Kastra, a pobedu su overili Kagava i Obamejang, koji su jedan drugom asistirali u poslednjih deset minuta meča.

Srpski reprezentativac Filip Kostić je odigrao ceo meč za goste, a završio ga je sa žutim katonom.

Verder je pogocima Gabre Selacija sredinom prvog, te Krusea i Ereštajna krajem meča, stigao do četvrte pobede u poslednjih pet kola i osme pozicije.

Nema šta, jedini čovek koji je pročitao Karla Ančelotija i Bajern kao knjigu ove sezone je Julijan Nagelsman. Za to je, istina, zaslužan i majstor Andrej Kramarić, koji je matirao večerasSvena Ulriha za iznenađujući trijumf Hofenhajma od 1:0, ali se mladom treneru mora skinuti kapa - od mogućih šest uzeo je Bajernu četiri boda!

Možda je ovo bio poraz na koji je Italijan na klupi šampiona računao, ako se ima u vidu da je namerno odmarao Tijaga Alkantaru, ali je Bajern bio zaista vrlo loš na ovom meču. Od samog početka Hofenhajm je nametnuo žestok ritam, a posle nekoliko odbrana golman Bajerna nije ništa mogao posle bombe Kramarića u 21. minutu.

Pokušavao je Bajern da se vrati u meč, ali je formacija Hofenhajma 3-4-2-1 koja besprekorno funkcioniše ove sezone opet bila neprobojna za Ančelotijevih 4-2-3-1. Kada igra protiv Nagelsmana, Italijan ima manje rešenja, pa smo videli meč preslikan kao onaj jesenji u Minhenu kada je bilo 1:1.

Jedino je Robert Levandovski bio raspoložen kod Bavaraca večeras, ali sjajni Poljak ne može sve sam. Imao je Hofenhajm maestralnog golmana Baumana, koji je bio skoncentrisan, pa je na kraju posle velike ofanzive gostiju, podario svom timu istorijski, prvi trijumf nad Bavarcima u 18. međusobnom duelu.

Borusija iz Dortmunda je upisala očekivane bodove u duelu sa oslabljenim Hamburgom (2:0), ali zbog trijumfa Hofenhajma nad Bavarcima nije mogla da mrdne sa četvrtog mesta. Gonzalo Kastro je bio čovek odluke, postigao je fantastičan gol iz slobodnog udarca u 13. minutu kojim su Milioneri umirili vrlo žilave goste. Tačku na ovaj meč stavili su Japanac Kagava u 81. i Obamejan u trećem minutu nadoknade.

Srpski reprezentativac Filip Kostić odigrao je ceo meč za Hamburg, a u 74. minutu nije uspeo da matira golmana Burkija iz izuzetne pozicije, Švajcarac ga je majstorski pročitao. Gosti su imali nekoliko dobrih prilika da iznenade Milionere, ali je Borusija upisala važne bodove pred naredno kolo i gostovanje u Minhenu.

Zatajili su i Levandovski i Obamejan večeras, ali to nije iskoristio i Entoni Modest. Ni golgeter Kelna, koji juri zlatnu kopačku (22 gola) nije večeras pogodio, ali se zato Miloš Jojić pobrinuo da Keln upiše važna tri boda protiv Ajntrahta. Strašan pad ekipe Nika Kovača se nastavlja, više od mesec dana ne zanju za pobedu pa su pali čak na sedmo mesto (jedno vreme su bili treći). Mijat Gaćinović odigrao je ceo meč za goste, bez zapaženijeg učinka.

Definitivno najprijatnije iznenađenje ovog proleća je Verder. Sjajna ekipa sa Vezera rešila je da posle godina mizerije i borbe za opstanak konačno odigra pristojno proleće. Večaras je ekipa mladog stručnjaka Aleksandra Nurija oborila i Šalke i to sa ubedljivih 3:0 koji su joj omogućili da se prboje čak na osmo mesto.

Mladi srpski reprezentativac Miloš Veljković odigrao je standardno dobro ceo meč za Verder, i zaista je to lep podatak za selektora Orlića Nenada Lalatovića koji će računati na njega za Evropsko prvenstvo u Poljskoj.