ШПА: Адурис срушио Еспањол, Билбао пети!

Баскијски бог - Ариц Адуриз! За неке каријера почиње тек у четвртој деценији! Фудбалери Атлетик Билбаа савладали су Еспањол 2:0, на премијери 30. кола шпанске ЛаЛиге.

Фудбал 04.04.2017 | 22:00
Баски су меч на Аноети решили већ у првом полувремену, погоцима ветерана Арица Адуриса.

Најбољи стрелац Билбаа вођство је донео у 17. минуту из пенала, а тачку ставио 20 минута касније после додавања Бената.

Билбао је четвртом победом у последњих пет кола стигао до пете позиције, која води директно у Лигу Европе.

Има бода више од Реал Сосиједада, а два од Виљареала, који нису славили у последња три, односно два кола.

У следећем колу Билбао игра можда и кључни меч у борби за Европу, гостује Виљареалу на Ел Мадригалу.

Еспањол је остао на 43 бода и вероватно се опростио од борбе за пласман у ЛЕ. У следећем колу дочекује Алавес.

Атлетик Билбао остаје у трци за Европу, а неуништиви ветеран АрицАдуриз је гарант тих нада. Фантастични нападач је са два гола вечерас режирао победу од 2:0 над Еспањолом на Сан Мамесу и Баскима сада остаје да чекају киксеве Виљареала и Реал Сосиједада.

Адуриз има 26 година, а игра фудбал каријере. Вечерас је ушао у историји баскијског клуба. Постао је десети на вечној листа стрелаца овог клуба у Примери. Са укупно 102 гола је престигао клупску икону Ђулена Герера. Укупно је дао 20 голова ове сезоне у свим такмичењима, а чак 18 од тих 20 је постигао са Сан Мамесу.

Доласком Ернестеа Валвердеа на клупу Атлетика, Адуриз је у четвртој деценији заиграо најбољи фудбал у животу. У 298 утакмица под Валвердеовом палицом је постигао чак 100 голова. До 30. године, Адуриз је имао 54 гола у Примери, док је у четвртој деценији постигао чак 88! Невероватне бројке неуништивог Баска…

Први гол је дао у 17. минуту са беле тачке из пенала који је претходно  изнудио Мунијаин. Двадесет минута касније реаговао у маниру расног центрафора после уклизавања на центрашут Бењата из прекида. Била је то тачка на Еспањолове наде… Атлетик Билбао је наставио да доминира, Каталонци су били јако лоши, а у финишу меча је Дијего Лопез спречиоАдуриза у стопостотној шанси да забележи хет-трик.