ŠPA: Aduris srušio Espanjol, Bilbao peti!

Baskijski bog - Aric Aduriz! Za neke karijera počinje tek u četvrtoj deceniji! Fudbaleri Atletik Bilbaa savladali su Espanjol 2:0, na premijeri 30. kola španske LaLige.

Fudbal 04.04.2017 | 22:00
Baski su meč na Anoeti rešili već u prvom poluvremenu, pogocima veterana Arica Adurisa.

Najbolji strelac Bilbaa vođstvo je doneo u 17. minutu iz penala, a tačku stavio 20 minuta kasnije posle dodavanja Benata.

Bilbao je četvrtom pobedom u poslednjih pet kola stigao do pete pozicije, koja vodi direktno u Ligu Evrope.

Ima boda više od Real Sosijedada, a dva od Viljareala, koji nisu slavili u poslednja tri, odnosno dva kola.

U sledećem kolu Bilbao igra možda i ključni meč u borbi za Evropu, gostuje Viljarealu na El Madrigalu.

Espanjol je ostao na 43 boda i verovatno se oprostio od borbe za plasman u LE. U sledećem kolu dočekuje Alaves.

Atletik Bilbao ostaje u trci za Evropu, a neuništivi veteran AricAduriz je garant tih nada. Fantastični napadač je sa dva gola večeras režirao pobedu od 2:0 nad Espanjolom na San Mamesu i Baskima sada ostaje da čekaju kikseve Viljareala i Real Sosijedada.

Aduriz ima 26 godina, a igra fudbal karijere. Večeras je ušao u istoriji baskijskog kluba. Postao je deseti na večnoj lista strelaca ovog kluba u Primeri. Sa ukupno 102 gola je prestigao klupsku ikonu Đulena Gerera. Ukupno je dao 20 golova ove sezone u svim takmičenjima, a čak 18 od tih 20 je postigao sa San Mamesu.

Dolaskom Ernestea Valverdea na klupu Atletika, Aduriz je u četvrtoj deceniji zaigrao najbolji fudbal u životu. U 298 utakmica pod Valverdeovom palicom je postigao čak 100 golova. Do 30. godine, Aduriz je imao 54 gola u Primeri, dok je u četvrtoj deceniji postigao čak 88! Neverovatne brojke neuništivog Baska…

Prvi gol je dao u 17. minutu sa bele tačke iz penala koji je prethodno  iznudio Munijain. Dvadeset minuta kasnije reagovao u maniru rasnog centrafora posle uklizavanja na centrašut Benjata iz prekida. Bila je to tačka na Espanjolove nade… Atletik Bilbao je nastavio da dominira, Katalonci su bili jako loši, a u finišu meča je Dijego Lopez sprečioAduriza u stopostotnoj šansi da zabeleži het-trik.