Цвајта: Лудница! Штутгарт од 0:3 у 26. минуту до 3:3 у последњој секунди! 4 тима у једном боду!

Дрезден у каналу! Невероватан меч на Мерцедес Бенц Арени!

Фудбал 03.04.2017 | 17:30
Меч сезоне! Ако не, онда бар у три најбоља меча виђена ове такмичарске године у Цвајти. И све то на Мерцедес Бенц Арени, која је видела свој Штутгарт са три гола заостатка од Дрездена, а онда и невероватних 3:3 у четвртом минуту надокнаде. Па још с беле тачке.

Погонско гориво Дредздена у првих 26 минута утакмице био је фантастични Штефан Кучке. Немачки центарфор наставио је фантастичан низ и стигао до другог хет-трика сезоне, уједно и 16, 17. и 18. поготка! Кучкеу је за ово остварење било потребно тек 22 минута активне игре у дому Шваба.

Али, после фуриозне четвртине игре, Дрезден је једноставно нестао са терена. Повукао се и препустио иницијативу противнику, што је Штутгарт сурово казнио. Већ у 29. минуту Симон Тероде је умањио разлику, прави пакао уследио у завшном делу меча.

Прво је Емилијано Инсуа најавио страшан повратак, да би Симон Тероде у смирај одличног меча погодио са креча и обрадовао све оне који су дошли, потом и остали до краја на Мерцедес Бенц Арени.

Гројтер Фирт је убележио и своју четврту утакмицу без пораза, односно трећу победу у истом временском раздобљу, тријумфом на гостовању Хајденхајму - 2:0.

Херој Детелинара био је Роберт Жуљ, који је са два поготка сахранио сваку наду домаћина да може да се заустави црни низ без победе, који траје више од месец и по дана.

Док је Штутгарт поново кикснуо, Брауншвајг се минималцем у дому Кајзерслаутерна изједначио на првом месту табеле са Унион Берлином и Штутгартом и сви имају по 50 бодова. Једини гол на мечу постигао је Мирко Боланд у 79. минуту.