Cvajta: Ludnica! Štutgart od 0:3 u 26. minutu do 3:3 u poslednjoj sekundi! 4 tima u jednom bodu!

Drezden u kanalu! Neverovatan meč na Mercedes Benc Areni!

Fudbal 03.04.2017 | 17:30
Meč sezone! Ako ne, onda bar u tri najbolja meča viđena ove takmičarske godine u Cvajti. I sve to na Mercedes Benc Areni, koja je videla svoj Štutgart sa tri gola zaostatka od Drezdena, a onda i neverovatnih 3:3 u četvrtom minutu nadoknade. Pa još s bele tačke.

Pogonsko gorivo Dredzdena u prvih 26 minuta utakmice bio je fantastični Štefan Kučke. Nemački centarfor nastavio je fantastičan niz i stigao do drugog het-trika sezone, ujedno i 16, 17. i 18. pogotka! Kučkeu je za ovo ostvarenje bilo potrebno tek 22 minuta aktivne igre u domu Švaba.

Ali, posle furiozne četvrtine igre, Drezden je jednostavno nestao sa terena. Povukao se i prepustio inicijativu protivniku, što je Štutgart surovo kaznio. Već u 29. minutu Simon Terode je umanjio razliku, pravi pakao usledio u zavšnom delu meča.

Prvo je Emilijano Insua najavio strašan povratak, da bi Simon Terode u smiraj odličnog meča pogodio sa kreča i obradovao sve one koji su došli, potom i ostali do kraja na Mercedes Benc Areni.

Grojter Firt je ubeležio i svoju četvrtu utakmicu bez poraza, odnosno treću pobedu u istom vremenskom razdoblju, trijumfom na gostovanju Hajdenhajmu - 2:0.

Heroj Detelinara bio je Robert Žulj, koji je sa dva pogotka sahranio svaku nadu domaćina da može da se zaustavi crni niz bez pobede, koji traje više od mesec i po dana.

Dok je Štutgart ponovo kiksnuo, Braunšvajg se minimalcem u domu Kajzerslauterna izjednačio na prvom mestu tabele sa Union Berlinom i Štutgartom i svi imaju po 50 bodova. Jedini gol na meču postigao je Mirko Boland u 79. minutu.