ФРА: Лиону недовољно 85 минута са играчем више! Балотели за преокрет - Ница се враћа!

Фудбалери Олимпика Лиона направили су велики кикс у 31. колу Лиге 1, нису успели да славе у Рену (1:1), иако су од петог минута имали играча више.  Фудбалери Нице савладали су Бордо 2:1 у 31. колу Лиге 1, те се вратила у борбу за титулу за шампиона Француске.

Фудбал 03.04.2017 | 09:15
Рами Бенсебаини је добио директан црвени картон због пенала који је направио, али са беле тачке није погодио Александар Лаказет.

Лион до ипак стиже до вођства у седмом минуту другог полувремена, преко 18-годишњег Максвела Корнеа, али девет минута пре краја две године старији Фирмнин Мубеле Ндомбе доноси велики бод домаћину.

Олимпик је пропустио шансу да казни реми имењака из Марсеја у овом колу и додатно се учврсти на четвртом месту које води у Лигу Европе.

Али и даље је у доброј позицији јер има четири бода више од ривала, уз меч заостатка. Међутим, борба је далеко од готове јер је Лион у паду форме, трећи пут у последња четири кола није победио.

С друге стране, Рен је ремизирао четврти пут у низу и вероватно се и дефинитивно опростио од Европе, јер заостаје 11 бодова за Лионом. У следећем колу Лион гостује Мецу, док Рен иде код Нансија.

Победе у недељу остварили су Лоријен и Нант код куће, те Тулуз у гостима. Лоријен је поготком Муканђа савладао Каен, па је другом победом у низу препустио последње место Бастији, те стигао на бод од сигурне зоне.

Белор је у надокнади првог полувремена донео Тулузу победу у Монпељеу, за крај серије од пет мечева без победе, док је Некулма са два поготка донео тријумф Нанту против Анжера.

"Жирондинци" су повели на Алијанц ривијери већ у деветом минуту голом Лаборда, али домаћин преокреће за мање од 20 минута.

Јунак првог тријумфа Нице после два ремија био је Марио Балотели. Контроверзни Италијан је изједначио из пенала у 17. минуту, да би десетак касније асистирао Ејсерику за вођство.

Ница и даље заостаје бод за другопласираним ПСЖ, а четири за лидером Монаком, уз утакмицу мање, али ће јој ова победа свакако вратити самопоуздање и шансу да се бори за трон.

С друге странем Бордо је другим поразом у два кола угрозио своју борбу за Лигу Европе, има пет бодова мање од петопласираног Лиона.

У следећем колу Ница гостује Лилу, док Бордо дочекује Мец.