СП, квалификације - КОНКАКАФ: Навас ухватио лопту, али примио гол!

Мексико победио Костарику, Тринидад и Тобаго бољи од Панаме, Американци декласирали Хондурас у 3. колу квалификација за Мундијал 2018. године.

Фудбал 25.03.2017 | 12:30
Борбу за Мундијал у Русији наставиле су и репрезентације које припадају Конкакаф зони квалификација.

Американци су декласирали Хондурас 6:0 (3:0) и са првим бодовима ухватили прикључак за водећим екипама. Меч је одигран у Сан Хозеу и решен је већ после првих 45 минута када су "јенкији" постигли половину од укупног броја голова.

Стрелци су били Себастијан Летгет, Мајкл Бредли, Кристијан Пулишић, док је Клинт Демпси постигао три гола.

Мексико је на "Азтеки" победио Косатику 2:0 (2:0) и избио на чело табеле.

Хавијер Ернандез постигао је врло леп гол у седмом минуту после асистенције Веле. У последњем минуту првог дела Мексиканци су обезбедили тријумф.

Нестор Араухо је главом савладао Кејлора Наваса, упркос томе што је голман мадридског Реала одбранио шут, али је лопту задржао с друге стране линије.

Важну победу остварио је Тринидад и Тобаго, који је код куће "минималцем" против Панаме сачувао шансе у борби за Русију. Гол одлуке постигао је Молино у 37. минуту.

ТАБЕЛА: Мексико 7, Костарика 6, Панама 4, САД 3, Тринидад и Тобаго 3, Хондурас 3 бода.

Извор: мондо.рс