SP, kvalifikacije - KONKAKAF: Navas uhvatio loptu, ali primio gol!

Meksiko pobedio Kostariku, Trinidad i Tobago bolji od Paname, Amerikanci deklasirali Honduras u 3. kolu kvalifikacija za Mundijal 2018. godine.

Fudbal 25.03.2017 | 12:30
Borbu za Mundijal u Rusiji nastavile su i reprezentacije koje pripadaju Konkakaf zoni kvalifikacija.

Amerikanci su deklasirali Honduras 6:0 (3:0) i sa prvim bodovima uhvatili priključak za vodećim ekipama. Meč je odigran u San Hozeu i rešen je već posle prvih 45 minuta kada su "jenkiji" postigli polovinu od ukupnog broja golova.

Strelci su bili Sebastijan Letget, Majkl Bredli, Kristijan Pulišić, dok je Klint Dempsi postigao tri gola.

Meksiko je na "Azteki" pobedio Kosatiku 2:0 (2:0) i izbio na čelo tabele.

Havijer Ernandez postigao je vrlo lep gol u sedmom minutu posle asistencije Vele. U poslednjem minutu prvog dela Meksikanci su obezbedili trijumf.

Nestor Arauho je glavom savladao Kejlora Navasa, uprkos tome što je golman madridskog Reala odbranio šut, ali je loptu zadržao s druge strane linije.

Važnu pobedu ostvario je Trinidad i Tobago, koji je kod kuće "minimalcem" protiv Paname sačuvao šanse u borbi za Rusiju. Gol odluke postigao je Molino u 37. minutu.

TABELA: Meksiko 7, Kostarika 6, Panama 4, SAD 3, Trinidad i Tobago 3, Honduras 3 boda.

Izvor: mondo.rs