Ф1: Хамилтону први пол у новој сезони!

Возач Мерцедеса Британац Луис Хамилтон освојио је пол позицију пред Велику награду Аустралије, прву трку у новој сезони Формуле 1.

Остали спортови 25.03.2017 | 12:45
Троструки светски шампион Формуле 1 је шести пут узастопно у каријери обезбедио најбољу стартну позицију на стази Алберт парк, пошто је најбржи круг извездао за минут, 22 секунде и 188 стотинке.

Друштво Хамилтону у првом стартном реду правиће возач Ферарија Немац Себастијан Фетел, док је Финац Валтери Ботас, клупски колега Британца, заузео треће место.

Са четврте позиције стартоваће други возач Ферарија – Финац Кими Раиконен, док је пето место заузео Холанђанин Макс Ферштапен из Ред Була, а возач Хаса Француз Роман Грожан нашао се на шестој позицији.

Прву десеторицу у квалификацијама комплетирали су Бразилац Фелипе Маса из Вилијамса, Шпанац Карлос Саинц млађи из Торо Роса, његов клупски колега Данил Квјат и Данијел Рикардо из Ред Була.

Прва трка у новој сезони Формуле један стартоваће у недељу од 7.00 по средњеевропском времену.