F1: Hamiltonu prvi pol u novoj sezoni!

Vozač Mercedesa Britanac Luis Hamilton osvojio je pol poziciju pred Veliku nagradu Australije, prvu trku u novoj sezoni Formule 1.

Ostali sportovi 25.03.2017 | 12:45
Trostruki svetski šampion Formule 1 je šesti put uzastopno u karijeri obezbedio najbolju startnu poziciju na stazi Albert park, pošto je najbrži krug izvezdao za minut, 22 sekunde i 188 stotinke.

Društvo Hamiltonu u prvom startnom redu praviće vozač Ferarija Nemac Sebastijan Fetel, dok je Finac Valteri Botas, klupski kolega Britanca, zauzeo treće mesto.

Sa četvrte pozicije startovaće drugi vozač Ferarija – Finac Kimi Raikonen, dok je peto mesto zauzeo Holanđanin Maks Ferštapen iz Red Bula, a vozač Hasa Francuz Roman Grožan našao se na šestoj poziciji.

Prvu desetoricu u kvalifikacijama kompletirali su Brazilac Felipe Masa iz Vilijamsa, Španac Karlos Sainc mlađi iz Toro Rosa, njegov klupski kolega Danil Kvjat i Danijel Rikardo iz Red Bula.

Prva trka u novoj sezoni Formule jedan startovaće u nedelju od 7.00 po srednjeevropskom vremenu.