ФРА: ''Петица'' Бордоа, преокрет Лоријана!

Анже, Бордо и Лоријан забележили су победе у мечевима 30. кола Лиге 1.  Балотели у џепу, Ница губи корак! Екипа са Азурне обале освојила само бод у Нанту - 1:1 (1:1).  Петарда Бордоа, Лоријан славио уз звук пиштаљке у дербију очајника! Све је прштало у вечерашњим мечевима 30. кола Лиге 1!

Фудбал 19.03.2017 | 10:00
Најубедљивији је био Бордо, који је код куће са 5:1 победио Монпеље.

Вукашин Јовановић преседео је меч на клупи 'Жирондинаца', док Милана Гајића није било због картона.

Анже је такође био сигуран, савладавши Генган 3:0, док је Лоријан успео да направи велики преокрет у другом полувремену.

Нанси је водио 2:0 после 45 минута, али су гости успели да направе преокрет и однесу сва три бода.

У првом мечу дана, Нант и Ница ремизирали су 1:1, док је без победника, као и голова, завршен сусрет Тулуза и Рена.

Ница губи корак у шампионској трци. Другу везану утакмицу екипа са Азурне обале предвођена Маријом Балотелијем није успела да реши у своју корист, а ако јој је нека утеха, успела је да се врати непоражена из Нанта - 1:1 (1:1).

Борбени меч одиграле су екипе које тренирају Серђо Консеисао и Лусијан Фарв, а када се све сабере можда је на крају реми и најреалнији исход. Канаринци, који су у доброј форми после лошег старта сезоне, повели су у 22. минуту захваљујући спретности Емилијана Сале, али је само шест минута касније Жан-Мишел Сери правим евроголом поставио коначних 1:1.

Фалио је данас гостима разиграни Марио Балотели који је ретко долазио до прилике за гол. Истина, истакао се у дефанзиви, када се Ница бранила, али тамо где је опаснији, пред голом противника, није имао шансе јер га је дефанзивац домаћина Дубоа просто "спаковао у џеп".

Занимљив детаљ десио се у самој завршници овог меча када је због повреде главни судија Беноа Мио напустио терен и препустио пиштаљку четвртом арбитру. После свега виђеног реми је најреалнији исход који више задовољава домаћина.

Фудбалери Бордоа пружили су вероватно најбољу партију у досадашњем току сезоне, пошто су на свом терену демолирали Монпеље са 5:1 у утакмици 30. кола француске Лиге 1 и наставили борбу за место које води у квалификације за Лигу Европе.

Јунак ове утакмице био је двоструки стрелац Дијего Ролан, а у голове за расположеног домаћина још су постигли Јунус Санкаре, Валентин Вада из пенала и Бразилац Малком.

Српски интернационалаци вечерас нису наступали. Милан Гајић није могао да игра за Бордо због жутих картона, док је Вукашин Јовановић, свих 90 минута провео на клупи домаће екипе.

Већ после првог полувремена Жирондинци су стекли три гола предности, па је било јасно да ће се Монпеље провести као бос по трњу.

И не само то, јасно је да ће шампион Француске из 2012. године морати да у завршници сезоне бије тешку битку за опстанак у Лиги 1.

А кад смо код те борбе, Лоријан је после велике борбе као гост савладао директног конкурента Нанси са 3:2. И то поготком Арнолда Мвуембе у четвртом минуту судијске надокнаде. А асистирао му је Мађид Варис, који је „наместио“ и први гол Лоријана који је дао Муканђо.

Иначе, домаћин Нанси је успео да прокоцка два гола предности из првог полувремена, када су мрежу Лоријана погодили Фаиту Мауса и Исијар Дија из пенала.

Лига 1 – 30. коло: