FRA: ''Petica'' Bordoa, preokret Lorijana!

Anže, Bordo i Lorijan zabeležili su pobede u mečevima 30. kola Lige 1.  Baloteli u džepu, Nica gubi korak! Ekipa sa Azurne obale osvojila samo bod u Nantu - 1:1 (1:1).  Petarda Bordoa, Lorijan slavio uz zvuk pištaljke u derbiju očajnika! Sve je prštalo u večerašnjim mečevima 30. kola Lige 1!

Fudbal 19.03.2017 | 10:00
Najubedljiviji je bio Bordo, koji je kod kuće sa 5:1 pobedio Monpelje.

Vukašin Jovanović presedeo je meč na klupi 'Žirondinaca', dok Milana Gajića nije bilo zbog kartona.

Anže je takođe bio siguran, savladavši Gengan 3:0, dok je Lorijan uspeo da napravi veliki preokret u drugom poluvremenu.

Nansi je vodio 2:0 posle 45 minuta, ali su gosti uspeli da naprave preokret i odnesu sva tri boda.

U prvom meču dana, Nant i Nica remizirali su 1:1, dok je bez pobednika, kao i golova, završen susret Tuluza i Rena.

Nica gubi korak u šampionskoj trci. Drugu vezanu utakmicu ekipa sa Azurne obale predvođena Marijom Balotelijem nije uspela da reši u svoju korist, a ako joj je neka uteha, uspela je da se vrati neporažena iz Nanta - 1:1 (1:1).

Borbeni meč odigrale su ekipe koje treniraju Serđo Konseisao i Lusijan Farv, a kada se sve sabere možda je na kraju remi i najrealniji ishod. Kanarinci, koji su u dobroj formi posle lošeg starta sezone, poveli su u 22. minutu zahvaljujući spretnosti Emilijana Sale, ali je samo šest minuta kasnije Žan-Mišel Seri pravim evrogolom postavio konačnih 1:1.

Falio je danas gostima razigrani Mario Baloteli koji je retko dolazio do prilike za gol. Istina, istakao se u defanzivi, kada se Nica branila, ali tamo gde je opasniji, pred golom protivnika, nije imao šanse jer ga je defanzivac domaćina Duboa prosto "spakovao u džep".

Zanimljiv detalj desio se u samoj završnici ovog meča kada je zbog povrede glavni sudija Benoa Mio napustio teren i prepustio pištaljku četvrtom arbitru. Posle svega viđenog remi je najrealniji ishod koji više zadovoljava domaćina.

Fudbaleri Bordoa pružili su verovatno najbolju partiju u dosadašnjem toku sezone, pošto su na svom terenu demolirali Monpelje sa 5:1 u utakmici 30. kola francuske Lige 1 i nastavili borbu za mesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope.

Junak ove utakmice bio je dvostruki strelac Dijego Rolan, a u golove za raspoloženog domaćina još su postigli Junus Sankare, Valentin Vada iz penala i Brazilac Malkom.

Srpski internacionalaci večeras nisu nastupali. Milan Gajić nije mogao da igra za Bordo zbog žutih kartona, dok je Vukašin Jovanović, svih 90 minuta proveo na klupi domaće ekipe.

Već posle prvog poluvremena Žirondinci su stekli tri gola prednosti, pa je bilo jasno da će se Monpelje provesti kao bos po trnju.

I ne samo to, jasno je da će šampion Francuske iz 2012. godine morati da u završnici sezone bije tešku bitku za opstanak u Ligi 1.

A kad smo kod te borbe, Lorijan je posle velike borbe kao gost savladao direktnog konkurenta Nansi sa 3:2. I to pogotkom Arnolda Mvuembe u četvrtom minutu sudijske nadoknade. A asistirao mu je Mađid Varis, koji je „namestio“ i prvi gol Lorijana koji je dao Mukanđo.

Inače, domaćin Nansi je uspeo da prokocka dva gola prednosti iz prvog poluvremena, kada su mrežu Lorijana pogodili Faitu Mausa i Isijar Dija iz penala.

Liga 1 – 30. kolo: