ИТА: Лукић и Љајић стартери, реми Торина и Интера! Миланов ''минималац''!

Торино и Интер ремизирали су на Олимпијском стадиону на отварању 29. кола Серије А – 2:2 (1:1). Џо Кикс! Торино и Интер одиграли сјајан меч, постигли по два гола, али су дуел обележиле грешке Џоа Харта. Киксеви Енглеза на голу "бикова" онемогућили тим Синише Михајловића да дође до целог плена, први пут од 1994. године. Фернандес погодио за победу Милана! Екипа Милана савладала је на Сан Сиру Ђеноу у последњој суботњој утакмици 29. кола Серије А – 1:0 (0:0).

Фудбал 19.03.2017 | 09:30
'Неразури' су повели у 27. минуту преко Жофрија Кондогбије, после лепог соло продо Француза и шута са десетак метара.

Међутим, само три минута касније екипа Синише Михајловића стиже до изједначења, а стрелац после корнера био је Давиде Басели.

Тим резултатом отишло се на одмор, да би 'Бикови' у 59. минуту стигли до тоталног преокрета.

Торино је одиграо сјајну контру, Хуан Итурбе је после продора по десном боку дивно вратио лопту на ивициу шеснаестерца – одакле Афријие Аква одлично шутира и шаљ у десни горни угао гола Самира Хандановича.

Наставило се у истом ритму, овога пута су 'неразури' имали одговор. Џо Харт је очајно реаговао на центаршут Кристијана Ансалдија, промашио је лопту, а Антонио Кандрева волеј ударцем са друге стативе казнио његов кикс и поставио коначан резултат.

Саша Лукић и Адем Љајић нашли су се у стартној постави домаћина, с тим да је Љајић напустио терен у 65. минуту.

Четири гола, преокрети, киксеви Џоа Харта.

Овако би се укратко могао описати први меч 29. кола Серије А, у којем су Торино и Интер поделили бодове одигравши 2:2 (1:1).

У врло занимљивом првом полувремену постигнута су два поготка, по један на обе стране. Интер је био бољи у првих пола сата, заслужено водио, али само шест минута.

Сјајно се Жофри Кондогбија ослободио својих чувара, нанизао неколико фудбалера Торина, а онда савладао Харта. Истина, могао је Енглез на голу "бикова" и боље реаговати…

Кондогбији је данашњи меч био 50. у дресу "неразура", а стрелац је био два пута. У оба наврата затресао је мрежу управо Торина.

Недуго затим Данијеле Базели искористио је добро убацивање Емилијана Моретија из корнера и главом са петерца донио Торину изједначење.

Имао је тим Синише Михајловића средином другог полувремена две добре прилике, прво Адем Љајић, а онда и Кристијан Молинаро, али Хандановић је био несавладив. Ипак, Словенац није успео у 59. минуту да сачува своју мрежу након одличног ударца Африја Акве.

Разиграни Хуан Итурбе, који је у трећој узастопној утакмици уписао асистенцију, упослио је фудбалера из Гане, који је изузетно прецизно погодио и довео Торино у вођство.

Као и у првом полувремену, само на другој страни, уследила је експресна реакција.

Поново је погрешио Енглез на голу Торина, "запливао" у празно, промашио лопту, коју је дочекао Антонио Кандрева и послао у небрањену мрежу за ново изједначење.

Колико-толико Харт се искупио у финишу меча, када је добро интервенисао након ударца Едера. На другој страни Иван Перишић пропустио је две добре прилике да донесе победу свом тиму.

Остало је 2:2, резултат који тешко може задовољити било кога у редовима већерашњих ривала...

Торино на домаћу победу против Интера чека од 1994. године. Од тада су одиграли 12 мечева, тим из Милана славио је девет пута, уз три ремија.

Фернандес погодио за победу Милана! Екипа Милана савладала је на Сан Сиру Ђеноу у последњој суботњој утакмици 29. кола Серије А – 1:0 (0:0).

Једини гол на утакмици постигао је Матијас Фернандес у 33. минуту – Чилеанац је погодио на асистенцију Ђанлуке Лападуле.

'Росонери' после 16. тријумфа у сезони заузимају шесто место, са само два бода мање од градског ривала Интера, који је нешто раније ремизирао у Торину.

С друге стране, Ђеновљани су претрпели 14 пораз и налазе се на 16. месту, само два изнад црте, али им није угрожен опстанак.

Дарко Лазовић почео је утакмицу и на терену провео 59. минуту, пре него што га је заменио Еденилсон, док се Никола Нинковић и даље опоравља од повреде.

Фернандез прорадио након 391 дана! Матијас Фернандез голом након прекрасне акције донио тријумф Милану против Ђенове и сачувао наду "росонерима" да могу до међународне сцене након трогодишњег поста.

Фудбалери Милана жарко желе да прекину трогодишњи пост без међународних мечева.

У тој намери могла би им помоћи три вечерашња бода, која су на свом "Сан Сиру" освојили против ове сезоне веома лоше Ђенове.

МИЛАН - ЂЕНОВА 1:0 (1:0)

Милан је био бољи и сасвим заслужено славио, истина минималним резултатом.

Није добро почео меч за "росонере". Већ у првом минуту повредио се Андреа Бертолаћи и морао је своје место уступити Мануелу Локателију. Ипак, излазак везисте није пореметио његове саиграче, који су на терену деловали сигурно и до предности стигли у 33. минуту.

После сјајне акције домаћих, Ђанлука Лападула феноменално је асистирао Матијасу Фернандезу, Чилеанац је био смирен, само "боцнуо" лопту и пребацио је преко истчалог голмана Ђенове Еугенија Ламану.

Био је то његов први гол након 391 дана.

Последњи пут Фернандез је био стрелац док је носио дрес Фиорентине, још 21. фебруара прошле године, у гостујућој победи "виоле" против Аталанте 3:2.

Домаћи фудбалери и након водећег гола наставили су са атацима ка голу ривала. Ређале су се прилике, али и промашаји фудбалера у црвено-црним дресовима. Они у белој опреми скоро да нису ни запретили, па је остало 1:0.

Након вечерашњег тријумфа, екипа Винћенца Монтеле близу је места које води у Лигу Европе.

Милан се приближио на само два бода градском ривалу Интеру, који је раније данас ремизирао са Торином 2:2, односно три Лацију, с тим да Римљани имају и меч мање.

С друге стране лоша серија Ђенове у лиги је настављена. Тим који је у фебруару преузео Андреа Мандорини уписао је само два тријумфа у последњих 15 утакмица и права срећа по њих је да су током целе сезоне у изузетно лошој форми Пескара, Кротоне и Палермо, који су већ виђени у Серији Б.