ITA: Lukić i Ljajić starteri, remi Torina i Intera! Milanov ''minimalac''!

Torino i Inter remizirali su na Olimpijskom stadionu na otvaranju 29. kola Serije A – 2:2 (1:1). Džo Kiks! Torino i Inter odigrali sjajan meč, postigli po dva gola, ali su duel obeležile greške Džoa Harta. Kiksevi Engleza na golu "bikova" onemogućili tim Siniše Mihajlovića da dođe do celog plena, prvi put od 1994. godine. Fernandes pogodio za pobedu Milana! Ekipa Milana savladala je na San Siru Đenou u poslednjoj subotnjoj utakmici 29. kola Serije A – 1:0 (0:0).

Fudbal 19.03.2017 | 09:30
'Nerazuri' su poveli u 27. minutu preko Žofrija Kondogbije, posle lepog solo prodo Francuza i šuta sa desetak metara.

Međutim, samo tri minuta kasnije ekipa Siniše Mihajlovića stiže do izjednačenja, a strelac posle kornera bio je Davide Baseli.

Tim rezultatom otišlo se na odmor, da bi 'Bikovi' u 59. minutu stigli do totalnog preokreta.

Torino je odigrao sjajnu kontru, Huan Iturbe je posle prodora po desnom boku divno vratio loptu na iviciu šesnaesterca – odakle Afrijie Akva odlično šutira i šalj u desni gorni ugao gola Samira Handanoviča.

Nastavilo se u istom ritmu, ovoga puta su 'nerazuri' imali odgovor. Džo Hart je očajno reagovao na centaršut Kristijana Ansaldija, promašio je loptu, a Antonio Kandreva volej udarcem sa druge stative kaznio njegov kiks i postavio konačan rezultat.

Saša Lukić i Adem Ljajić našli su se u startnoj postavi domaćina, s tim da je Ljajić napustio teren u 65. minutu.

Četiri gola, preokreti, kiksevi Džoa Harta.

Ovako bi se ukratko mogao opisati prvi meč 29. kola Serije A, u kojem su Torino i Inter podelili bodove odigravši 2:2 (1:1).

U vrlo zanimljivom prvom poluvremenu postignuta su dva pogotka, po jedan na obe strane. Inter je bio bolji u prvih pola sata, zasluženo vodio, ali samo šest minuta.

Sjajno se Žofri Kondogbija oslobodio svojih čuvara, nanizao nekoliko fudbalera Torina, a onda savladao Harta. Istina, mogao je Englez na golu "bikova" i bolje reagovati…

Kondogbiji je današnji meč bio 50. u dresu "nerazura", a strelac je bio dva puta. U oba navrata zatresao je mrežu upravo Torina.

Nedugo zatim Danijele Bazeli iskoristio je dobro ubacivanje Emilijana Moretija iz kornera i glavom sa peterca donio Torinu izjednačenje.

Imao je tim Siniše Mihajlovića sredinom drugog poluvremena dve dobre prilike, prvo Adem Ljajić, a onda i Kristijan Molinaro, ali Handanović je bio nesavladiv. Ipak, Slovenac nije uspeo u 59. minutu da sačuva svoju mrežu nakon odličnog udarca Afrija Akve.

Razigrani Huan Iturbe, koji je u trećoj uzastopnoj utakmici upisao asistenciju, uposlio je fudbalera iz Gane, koji je izuzetno precizno pogodio i doveo Torino u vođstvo.

Kao i u prvom poluvremenu, samo na drugoj strani, usledila je ekspresna reakcija.

Ponovo je pogrešio Englez na golu Torina, "zaplivao" u prazno, promašio loptu, koju je dočekao Antonio Kandreva i poslao u nebranjenu mrežu za novo izjednačenje.

Koliko-toliko Hart se iskupio u finišu meča, kada je dobro intervenisao nakon udarca Edera. Na drugoj strani Ivan Perišić propustio je dve dobre prilike da donese pobedu svom timu.

Ostalo je 2:2, rezultat koji teško može zadovoljiti bilo koga u redovima većerašnjih rivala...

Torino na domaću pobedu protiv Intera čeka od 1994. godine. Od tada su odigrali 12 mečeva, tim iz Milana slavio je devet puta, uz tri remija.

Fernandes pogodio za pobedu Milana! Ekipa Milana savladala je na San Siru Đenou u poslednjoj subotnjoj utakmici 29. kola Serije A – 1:0 (0:0).

Jedini gol na utakmici postigao je Matijas Fernandes u 33. minutu – Čileanac je pogodio na asistenciju Đanluke Lapadule.

'Rosoneri' posle 16. trijumfa u sezoni zauzimaju šesto mesto, sa samo dva boda manje od gradskog rivala Intera, koji je nešto ranije remizirao u Torinu.

S druge strane, Đenovljani su pretrpeli 14 poraz i nalaze se na 16. mestu, samo dva iznad crte, ali im nije ugrožen opstanak.

Darko Lazović počeo je utakmicu i na terenu proveo 59. minutu, pre nego što ga je zamenio Edenilson, dok se Nikola Ninković i dalje oporavlja od povrede.

Fernandez proradio nakon 391 dana! Matijas Fernandez golom nakon prekrasne akcije donio trijumf Milanu protiv Đenove i sačuvao nadu "rosonerima" da mogu do međunarodne scene nakon trogodišnjeg posta.

Fudbaleri Milana žarko žele da prekinu trogodišnji post bez međunarodnih mečeva.

U toj nameri mogla bi im pomoći tri večerašnja boda, koja su na svom "San Siru" osvojili protiv ove sezone veoma loše Đenove.

MILAN - ĐENOVA 1:0 (1:0)

Milan je bio bolji i sasvim zasluženo slavio, istina minimalnim rezultatom.

Nije dobro počeo meč za "rosonere". Već u prvom minutu povredio se Andrea Bertolaći i morao je svoje mesto ustupiti Manuelu Lokateliju. Ipak, izlazak veziste nije poremetio njegove saigrače, koji su na terenu delovali sigurno i do prednosti stigli u 33. minutu.

Posle sjajne akcije domaćih, Đanluka Lapadula fenomenalno je asistirao Matijasu Fernandezu, Čileanac je bio smiren, samo "bocnuo" loptu i prebacio je preko istčalog golmana Đenove Eugenija Lamanu.

Bio je to njegov prvi gol nakon 391 dana.

Poslednji put Fernandez je bio strelac dok je nosio dres Fiorentine, još 21. februara prošle godine, u gostujućoj pobedi "viole" protiv Atalante 3:2.

Domaći fudbaleri i nakon vodećeg gola nastavili su sa atacima ka golu rivala. Ređale su se prilike, ali i promašaji fudbalera u crveno-crnim dresovima. Oni u beloj opremi skoro da nisu ni zapretili, pa je ostalo 1:0.

Nakon večerašnjeg trijumfa, ekipa Vinćenca Montele blizu je mesta koje vodi u Ligu Evrope.

Milan se približio na samo dva boda gradskom rivalu Interu, koji je ranije danas remizirao sa Torinom 2:2, odnosno tri Laciju, s tim da Rimljani imaju i meč manje.

S druge strane loša serija Đenove u ligi je nastavljena. Tim koji je u februaru preuzeo Andrea Mandorini upisao je samo dva trijumfa u poslednjih 15 utakmica i prava sreća po njih je da su tokom cele sezone u izuzetno lošoj formi Peskara, Krotone i Palermo, koji su već viđeni u Seriji B.