ШПА: Боатенг потопио ''Жуту подморницу''!

Лас Палмас победио је на свом терену Виљареал у првој утакмици 28. кола Примере – 1:0 (1:0).  Дивљачки старт Руиза стопирао Виљареал! Погодио Боатенг! Лас Палмас добио Жуту подморницу.

Фудбал 17.03.2017 | 23:38
Победнички гол постигао је Кевин-Принс Боатенг у 10. минуту.

Виљареал је већ у 19. минуту остао са играчем мање, пошто је Виктор Руис добио директни црвени картон јер је вукао за дрес и оборио противничког играча који је избио сам пред голмана.

Оба тима имала су по неколико шанси, али више голова није било.

Лас Палмас се сада попео на 11. место, са истим бројем бодова као Селта, која има и меч мање.

Виљареалу је ово био први пораз после три узастопна тријумфа, тако да је остао на петом месту са 48 бодова, колико има и Реал Сосиједад, али уз меч мање.

Како је луда екипа Лас Палмас! Тим са Канарских Острва врзма се константно око 10. места на табели, али када је потребно да се фаворитима помрсе конци само њих зовите. Овога пута настрадао је Виљареал с 1:0 (1:0).

Једини гол на утакмици дао је Кевин Принс Боатенг у 10. минуту тако што се убацио у петерац и главом искористио центаршут са леве стране.

Веома важан, можда и одлучујући моменат, догодио се у 19. минуту када је Руиз дивљачки стартовао и добио директан црвени картон као последњи играч одбране.

После тога Виљареал није имао реалне шансе да уради нешто више. Пре овог дуела имао је четири победе у последњих пет мечева.

Овај пораз ће га скупо коштати у борби за пето место Примере које води у Лигу Европе.