ŠPA: Boateng potopio ''Žutu podmornicu''!

Las Palmas pobedio je na svom terenu Viljareal u prvoj utakmici 28. kola Primere – 1:0 (1:0).  Divljački start Ruiza stopirao Viljareal! Pogodio Boateng! Las Palmas dobio Žutu podmornicu.

Fudbal 17.03.2017 | 23:38
Pobednički gol postigao je Kevin-Prins Boateng u 10. minutu.

Viljareal je već u 19. minutu ostao sa igračem manje, pošto je Viktor Ruis dobio direktni crveni karton jer je vukao za dres i oborio protivničkog igrača koji je izbio sam pred golmana.

Oba tima imala su po nekoliko šansi, ali više golova nije bilo.

Las Palmas se sada popeo na 11. mesto, sa istim brojem bodova kao Selta, koja ima i meč manje.

Viljarealu je ovo bio prvi poraz posle tri uzastopna trijumfa, tako da je ostao na petom mestu sa 48 bodova, koliko ima i Real Sosijedad, ali uz meč manje.

Kako je luda ekipa Las Palmas! Tim sa Kanarskih Ostrva vrzma se konstantno oko 10. mesta na tabeli, ali kada je potrebno da se favoritima pomrse konci samo njih zovite. Ovoga puta nastradao je Viljareal s 1:0 (1:0).

Jedini gol na utakmici dao je Kevin Prins Boateng u 10. minutu tako što se ubacio u peterac i glavom iskoristio centaršut sa leve strane.

Veoma važan, možda i odlučujući momenat, dogodio se u 19. minutu kada je Ruiz divljački startovao i dobio direktan crveni karton kao poslednji igrač odbrane.

Posle toga Viljareal nije imao realne šanse da uradi nešto više. Pre ovog duela imao je četiri pobede u poslednjih pet mečeva.

Ovaj poraz će ga skupo koštati u borbi za peto mesto Primere koje vodi u Ligu Evrope.