ЕЛ: Драма све већа - Басконија добила ЦСКА!

Екипа Басконије савладала је московски ЦСКА у последњем сусрету 26. кола Евролиге – 79:78.  Драма у Виторији - паде шампион Европе! Басконија дошла до 15. победе и начинила велики корак ка четвртфиналу.

Кошарка 17.03.2017 | 23:24
Резултат меча у Баскији најмање иде на руку Црвеној звезди, пошто су у овој рунди, у којој је славила у Милану против Арманија, сви ривали за пласман у четвртину финала забележили победе.

Басконија сада има исти учинак као и Панатинаикос и Звезда, односно налази се на деоби од петог до седмог места.

Следи Анадолу Ефес са тријумфом мање, док Дарушафака има по 13 победа и пораза.

Црвено-бели из Београда имају позитиван међусобни скор само са Басконијом, од свих наведених тимова, док ће са Дарушафаком, од које су поражени у Београду, играти на затварању регуларног тока.

Басконија је савладала ЦСКА с 79:78 и тако дошла до 15. победе и начинила велики корак ка четвртфиналу. Утакмица се решавала у последњим минутима, а пресудила је грешка Милоша Теодосића у последњем нападу Армејаца.

Адам Ханга је дао 15 поена, Ларкин је додао 12. Код гостију Нандо де Коло је убацио 22, док је Тео имао 19 уз шест асистенција.

Била је то тешка борба два веома снажна противника. Ударац тамо, па узвраћен и тако скоро читавих 30 минута. Ипак, иницијативу на крају треће деонице направио је домаћи борац и уз добру игру Јаке Блажича дошао је до предности од седам поена пред улазак у последњу деоницу.

Ипак, једноставно је ова утакмица морала да се решава у последњим моментима. Колико год би Басконија бежала, ЦСКА би као шампион Европе успевао да држи корак.

Утисак је да у тим моментима Армејци нису играли добру одбрану, Баски су много пута утрчавали и поентирали закуцавањима што није баш уобичајено када одбрану игра тимДимитриса Итудиса.

Теодосић је узвратио тројкама, па додавањем за Огастина, Ларкин је дао двојку за поен предности, а потом је Теодосић изгубио лопту и домаћи су дошли до великог тријумфа!