EL: Drama sve veća - Baskonija dobila CSKA!

Ekipa Baskonije savladala je moskovski CSKA u poslednjem susretu 26. kola Evrolige – 79:78.  Drama u Vitoriji - pade šampion Evrope! Baskonija došla do 15. pobede i načinila veliki korak ka četvrtfinalu.

Košarka 17.03.2017 | 23:24
Rezultat meča u Baskiji najmanje ide na ruku Crvenoj zvezdi, pošto su u ovoj rundi, u kojoj je slavila u Milanu protiv Armanija, svi rivali za plasman u četvrtinu finala zabeležili pobede.

Baskonija sada ima isti učinak kao i Panatinaikos i Zvezda, odnosno nalazi se na deobi od petog do sedmog mesta.

Sledi Anadolu Efes sa trijumfom manje, dok Darušafaka ima po 13 pobeda i poraza.

Crveno-beli iz Beograda imaju pozitivan međusobni skor samo sa Baskonijom, od svih navedenih timova, dok će sa Darušafakom, od koje su poraženi u Beogradu, igrati na zatvaranju regularnog toka.

Baskonija je savladala CSKA s 79:78 i tako došla do 15. pobede i načinila veliki korak ka četvrtfinalu. Utakmica se rešavala u poslednjim minutima, a presudila je greška Miloša Teodosića u poslednjem napadu Armejaca.

Adam Hanga je dao 15 poena, Larkin je dodao 12. Kod gostiju Nando de Kolo je ubacio 22, dok je Teo imao 19 uz šest asistencija.

Bila je to teška borba dva veoma snažna protivnika. Udarac tamo, pa uzvraćen i tako skoro čitavih 30 minuta. Ipak, inicijativu na kraju treće deonice napravio je domaći borac i uz dobru igru Jake Blažiča došao je do prednosti od sedam poena pred ulazak u poslednju deonicu.

Ipak, jednostavno je ova utakmica morala da se rešava u poslednjim momentima. Koliko god bi Baskonija bežala, CSKA bi kao šampion Evrope uspevao da drži korak.

Utisak je da u tim momentima Armejci nisu igrali dobru odbranu, Baski su mnogo puta utrčavali i poentirali zakucavanjima što nije baš uobičajeno kada odbranu igra timDimitrisa Itudisa.

Teodosić je uzvratio trojkama, pa dodavanjem za Ogastina, Larkin je dao dvojku za poen prednosti, a potom je Teodosić izgubio loptu i domaći su došli do velikog trijumfa!