Хокејаши норвешких тимова Сторхамар Драгонс и Спарта Вориорс одиграли су прошле ноћи утакмицу за коју се верује да је најдужа у историји тог спорта.

Остали спортови 13.03.2017 | 18:40
Меч се завршио осам и по сати након што је почео, пре него што је Јоаким Јенсен два и по сата након поноћи успео да постигне победнички гол за Драгонсе.

Ефективно се играло 217 минута и 14 секунди, одиграно је чак осам продужетака, а резултат је на крају био 2:1 за Драгонсе.

Најдужи меч у НХЛ-у одигран је давне 1936. године када су Детроит Ред Вингси победили Монтреал Марунсе после 176 минута игре и шест продужетака.

Играли су, играли, играли... до сутра!

Баш то се десило хокејашима норвешких тимова Сторхамар Драгонс и Спарта Вориорс. Они су дуел завршили након осам и по сати проведених у леденој дворани.

Ефективно се играло 217 минута и 14 секунди, било је осам продужетака, што је најдужа утакмица у историји хокеја.

Дуел на Хамар Ол-Амфи стадиону у Хамару почео је у шест сати поподне по локалном времену, а завршио се у 2:32 сата ујутро.

У маратонском дуелу тријумф су остварили Сторхамар Драгонси, након што је Јоаким Јенсен успео да постигне победнички гол у осмом продужетку меча.

Извор: Б92/мондо.рс