ПЛ: Џан "томахавком" по земљи спасао Ливерпул!

Фудбалери Ливерпула савладали су Барнли 2:1, после преокрета на Енфилду у 28. колу Премијер лиге.

Фудбал 13.03.2017 | 09:30
Гости су повели већ у седмом минуту после комбинације Метјуа Лотона и Ешлија Барнса, који је уклизавањем на другој стативи послао лопту у леви угао.

"Црвени" до изједначења стижу у надокнади првог полувремена, Жоржињо Вајналдум се сјајно снашао на петерцу после блокираног шута и убацио одбитак у мрежу.

Важан тријумф тиму Јиргена Клопа доноси Емре Џан, сјајним ударцем по земљи у доњи десни угао са више од 20 метара од тога.

Ливерпул је славио трећи пут у последња четири кола и има 55 бодова на четвртој позицији на табели, један мање од Тотенхема и Манчестер Ситија који деле другу позицију, уз меч заостатка.

На пет бодова иза "редса" је Арсенал, али са две утакмице мање од великана са Енфилда. Ливерпул у следећем колу густује управо директном ривалу за пласман у ЛШ Ситију.

С друге стране, Барнли је поражен други пут у низу, без победе је већ пет кола, а следећег викенда гостује последњепласираном Сандерленду. Барнли је на шест бодова од зоне испадања.

Ливерпул је славио у најтежој врсти меча за њих - "унапред добијеном"!

Најгори гост лиге, екипа Барнлија, која је до гостовања у Ливерпулу освојила само два бода на страни, успела је да поведе на "Енфилду" преко Ешлија Барнса у 7. минуту, али не и да победи.

Играла је екипа Шона Дајша сјајно на отварању меча, искористила је високо постављену одбрану "редса" и прва им задала ударац, али погодак Жоржиња Вајналдума у последњим тренуцима првог полувремена, када је прво лопту примио петом, па је закуцао у мрежу, одредио је даљи ток меча и тиму Јиргена Клопа, који је оправдано био стрпљив данас, утабао пут ка победи.

Гол за победу дошао је након сат времена игре када је још један везиста Емре Џан савршено прецизним ударцем по земљи погодио "малу мрежу", за коначних:

Ливерпул - Барнли 2:1 (1:1)!

Јирген Клоп у овом мечу није могао да рачуна на Роберта Фирмина, и на још неколицину играча, па је напад предводио Дивок Ориги, али су његов посао данас "обавили" фудбалери везног реда.

Вајналдуму је то био пети, а Џану четврти гол у сезони...

Ливерпул је сада, после овог "крњег кола", на четвртом месту са 55 бодова, али и са два меча више од Арсенала. "Тобџије" за "редсима" заостају пет бодова.