PL: Džan "tomahavkom" po zemlji spasao Liverpul!

Fudbaleri Liverpula savladali su Barnli 2:1, posle preokreta na Enfildu u 28. kolu Premijer lige.

Fudbal 13.03.2017 | 09:30
Gosti su poveli već u sedmom minutu posle kombinacije Metjua Lotona i Ešlija Barnsa, koji je uklizavanjem na drugoj stativi poslao loptu u levi ugao.

"Crveni" do izjednačenja stižu u nadoknadi prvog poluvremena, Žoržinjo Vajnaldum se sjajno snašao na petercu posle blokiranog šuta i ubacio odbitak u mrežu.

Važan trijumf timu Jirgena Klopa donosi Emre Džan, sjajnim udarcem po zemlji u donji desni ugao sa više od 20 metara od toga.

Liverpul je slavio treći put u poslednja četiri kola i ima 55 bodova na četvrtoj poziciji na tabeli, jedan manje od Totenhema i Mančester Sitija koji dele drugu poziciju, uz meč zaostatka.

Na pet bodova iza "redsa" je Arsenal, ali sa dve utakmice manje od velikana sa Enfilda. Liverpul u sledećem kolu gustuje upravo direktnom rivalu za plasman u LŠ Sitiju.

S druge strane, Barnli je poražen drugi put u nizu, bez pobede je već pet kola, a sledećeg vikenda gostuje poslednjeplasiranom Sanderlendu. Barnli je na šest bodova od zone ispadanja.

Liverpul je slavio u najtežoj vrsti meča za njih - "unapred dobijenom"!

Najgori gost lige, ekipa Barnlija, koja je do gostovanja u Liverpulu osvojila samo dva boda na strani, uspela je da povede na "Enfildu" preko Ešlija Barnsa u 7. minutu, ali ne i da pobedi.

Igrala je ekipa Šona Dajša sjajno na otvaranju meča, iskoristila je visoko postavljenu odbranu "redsa" i prva im zadala udarac, ali pogodak Žoržinja Vajnalduma u poslednjim trenucima prvog poluvremena, kada je prvo loptu primio petom, pa je zakucao u mrežu, odredio je dalji tok meča i timu Jirgena Klopa, koji je opravdano bio strpljiv danas, utabao put ka pobedi.

Gol za pobedu došao je nakon sat vremena igre kada je još jedan vezista Emre Džan savršeno preciznim udarcem po zemlji pogodio "malu mrežu", za konačnih:

Liverpul - Barnli 2:1 (1:1)!

Jirgen Klop u ovom meču nije mogao da računa na Roberta Firmina, i na još nekolicinu igrača, pa je napad predvodio Divok Origi, ali su njegov posao danas "obavili" fudbaleri veznog reda.

Vajnaldumu je to bio peti, a Džanu četvrti gol u sezoni...

Liverpul je sada, posle ovog "krnjeg kola", na četvrtom mestu sa 55 bodova, ali i sa dva meča više od Arsenala. "Tobdžije" za "redsima" zaostaju pet bodova.