ФРА: Монако је апсолутни лидер Француске!

Звер је спавала сат времена, а онда је за шест минута прогутала цео плен! Мбапе искористио наивност одбране Бордоа, након чега је Мутињо евроголом матирао Карасоа - 2:1.  Дављеници остали испод црте, само је Дижон испливао: Генган „петицом“ почастио Бастију, ефикасно у Монпељеу! Ефикасни окршаји у француском првенству. . .

Фудбал 11.03.2017 | 22:40
Не дирај лава кад спава, али се овога пута лав сам пробудио и прогутао плен. Монако је на стадиону Луј други уз много муке сломио отпор Бордоа, али је успео, па се сада прилично комфорно осећа на челу француске Лиге 1 - 2:1 (0:0).

Одбрана гостију одолевала је више од сат времена, али је онда за само шест минута испала невероватно наивна и примила два гола, после чега је било касно за потуни повратак. Та наивност је посебно била исказана у 68. минуту, када су одбранбени играчи Бордоа пустили лопту да им падне у срце шенснаестерца и то пред ноге Фалкаа, који је лукаво асистирао за Мбапеа, а овај коначно затресао мрежу ривала.

Гостима, за које је вечерас наступао Милан Гајић, а цео меч на клупи провео Вукашин Јовановић, пресудио је Жоао Мутињо, феноменалним ударцем у 74. минуту, за који Карасоније имао решење.

Ситуација на терену се нешто више закувала 10 минута касније, када је Дијего Ролан казнио очајну реакцију Субашића и вратио Бордо у игру, али је то било све што смо вечерас видели од гостујућег тима.

Тимови који су били испод црте, остаће испод црте и након 29. кола француске Лиге 1. Тачније, сви осим Дижона, који је освојио вредан бод у Рену (1:1) и испливао на „чистину“, док су у опасној зони остали Нанси и Бастија.

Најубедљивији у француском првенству ове вечери је био Генган, који је са пет голова у мрежи испратио несрећну Бастију. Пет голова и пет различитих стрелаца, а све то у других 45 минута. Све је започео Јанис Салибу у 47. минуту, а комплетирао Александар Менди четири минута пре краја утакмице.

Пет голова је пало и у Монпељеу, где је до вредних бодова стигао Нант (2:3) и захваљујући поготку Емилијана Сале у 89. минуту. Ипак, врло важну улогу у победи домаћина одиграо је доскорашњи нападач Кајзерија Прежус Накулма.

Дижон је освојио бод у Рену, а изгледало је да може и до сва три након гола Жулија Тавареса. Ипак, коначан резултат је у 58. минуту утакмице поставио Весли Саид.