FRA: Monako je apsolutni lider Francuske!

Zver je spavala sat vremena, a onda je za šest minuta progutala ceo plen! Mbape iskoristio naivnost odbrane Bordoa, nakon čega je Mutinjo evrogolom matirao Karasoa - 2:1.  Davljenici ostali ispod crte, samo je Dižon isplivao: Gengan „peticom“ počastio Bastiju, efikasno u Monpeljeu! Efikasni okršaji u francuskom prvenstvu. . .

Fudbal 11.03.2017 | 22:40
Ne diraj lava kad spava, ali se ovoga puta lav sam probudio i progutao plen. Monako je na stadionu Luj drugi uz mnogo muke slomio otpor Bordoa, ali je uspeo, pa se sada prilično komforno oseća na čelu francuske Lige 1 - 2:1 (0:0).

Odbrana gostiju odolevala je više od sat vremena, ali je onda za samo šest minuta ispala neverovatno naivna i primila dva gola, posle čega je bilo kasno za potuni povratak. Ta naivnost je posebno bila iskazana u 68. minutu, kada su odbranbeni igrači Bordoa pustili loptu da im padne u srce šensnaesterca i to pred noge Falkaa, koji je lukavo asistirao za Mbapea, a ovaj konačno zatresao mrežu rivala.

Gostima, za koje je večeras nastupao Milan Gajić, a ceo meč na klupi proveo Vukašin Jovanović, presudio je Žoao Mutinjo, fenomenalnim udarcem u 74. minutu, za koji Karasonije imao rešenje.

Situacija na terenu se nešto više zakuvala 10 minuta kasnije, kada je Dijego Rolan kaznio očajnu reakciju Subašića i vratio Bordo u igru, ali je to bilo sve što smo večeras videli od gostujućeg tima.

Timovi koji su bili ispod crte, ostaće ispod crte i nakon 29. kola francuske Lige 1. Tačnije, svi osim Dižona, koji je osvojio vredan bod u Renu (1:1) i isplivao na „čistinu“, dok su u opasnoj zoni ostali Nansi i Bastija.

Najubedljiviji u francuskom prvenstvu ove večeri je bio Gengan, koji je sa pet golova u mreži ispratio nesrećnu Bastiju. Pet golova i pet različitih strelaca, a sve to u drugih 45 minuta. Sve je započeo Janis Salibu u 47. minutu, a kompletirao Aleksandar Mendi četiri minuta pre kraja utakmice.

Pet golova je palo i u Monpeljeu, gde je do vrednih bodova stigao Nant (2:3) i zahvaljujući pogotku Emilijana Sale u 89. minutu. Ipak, vrlo važnu ulogu u pobedi domaćina odigrao je doskorašnji napadač Kajzerija Prežus Nakulma.

Dižon je osvojio bod u Renu, a izgledalo je da može i do sva tri nakon gola Žulija Tavaresa. Ipak, konačan rezultat je u 58. minutu utakmice postavio Vesli Said.