Чемпионшип: Јокан уништио Рафу!

Фуламово чудо од детера разнело Њукасл на Сент Џејмс Парку! Фантастична форма екипе сјајног српског тренера крунисана на најтежем гостовању у Чемпионшипу - 1:3!

Фудбал 11.03.2017 | 22:10
Фулам јури ка плеј-офу, а Славиша Јокановић ка избору за тренера месеца, а ко зна можда и године у енглеском Чемпионшипу. Екипа сјајног српског стратега потврдила је феноменалну форму, пошто је на Сент Џејмс Парку демолирала главног кандидата за улазак у Премијерлигу, Њукасл јунајтед - 1:3 (0:1).

Био је то час фудбала за легендарног Рафу Бенитеза, који ће морати добор да се замисли и покуша експресно да опорави свој тим, јер би овако тежак пораз са собом могао да носи значајне последице. Гостима је ово био четврти тријумф у последњих седам утакмица, колико нису осетили горчину првенственог пораза, а све је на данашњем мечу кренуло Тома Карнија, који је затресао мрежу Карла Дарлоуа у 15. минуту утакмице и натерао домаћина да прерано крене у јуриш.

Ипак, улогу апсолутног јунака великог славља Јокановићевог тима на почетку другог полувремена преузео је суперталентовани Рајан Сесењон. Млади леви бек, рођен 2000. године је са два поготка у 52. и 59. минуту у потпуности дотукао домаћи тим, који је успео преко Дерила Марфија само да ублажи пораз у завршници меча.

Ирски нападач је у финишу утакмице добио прилику пре српског голгетера Александра Митровића, који је читаву утакмицу преседео на клупи.

Фулам се овом победом приближио шестопласираном Шефилду на само два бода заостатка, док је трећепласирани Хадерсфилд захваљујући победи у Брентфорд пришао Њукаслу на шест бодова и има утакмицу мање, што значи да нас очекује феноменална завршница Чемпионшипа. Занимљиво, Хадерсфилд је једина екипа са самог врха табеле, која је овог поподнева остварила победу.