Čempionšip: Jokan uništio Rafu!

Fulamovo čudo od detera raznelo Njukasl na Sent Džejms Parku! Fantastična forma ekipe sjajnog srpskog trenera krunisana na najtežem gostovanju u Čempionšipu - 1:3!

Fudbal 11.03.2017 | 22:10
Fulam juri ka plej-ofu, a Slaviša Jokanović ka izboru za trenera meseca, a ko zna možda i godine u engleskom Čempionšipu. Ekipa sjajnog srpskog stratega potvrdila je fenomenalnu formu, pošto je na Sent Džejms Parku demolirala glavnog kandidata za ulazak u Premijerligu, Njukasl junajted - 1:3 (0:1).

Bio je to čas fudbala za legendarnog Rafu Beniteza, koji će morati dobor da se zamisli i pokuša ekspresno da oporavi svoj tim, jer bi ovako težak poraz sa sobom mogao da nosi značajne posledice. Gostima je ovo bio četvrti trijumf u poslednjih sedam utakmica, koliko nisu osetili gorčinu prvenstvenog poraza, a sve je na današnjem meču krenulo Toma Karnija, koji je zatresao mrežu Karla Darloua u 15. minutu utakmice i naterao domaćina da prerano krene u juriš.

Ipak, ulogu apsolutnog junaka velikog slavlja Jokanovićevog tima na početku drugog poluvremena preuzeo je supertalentovani Rajan Sesenjon. Mladi levi bek, rođen 2000. godine je sa dva pogotka u 52. i 59. minutu u potpunosti dotukao domaći tim, koji je uspeo preko Derila Marfija samo da ublaži poraz u završnici meča.

Irski napadač je u finišu utakmice dobio priliku pre srpskog golgetera Aleksandra Mitrovića, koji je čitavu utakmicu presedeo na klupi.

Fulam se ovom pobedom približio šestoplasiranom Šefildu na samo dva boda zaostatka, dok je trećeplasirani Hadersfild zahvaljujući pobedi u Brentford prišao Njukaslu na šest bodova i ima utakmicu manje, što znači da nas očekuje fenomenalna završnica Čempionšipa. Zanimljivo, Hadersfild je jedina ekipa sa samog vrha tabele, koja je ovog popodneva ostvarila pobedu.