ПЛ: "Гудисон" неосвојив - опет Лукаку!

Важна победа Евертона у борби за Европу! Фудбалери Евертона остварили су веома важан тријумф у борби за пласман у европска такмичења, пошто су победили Вест Бромвич са 3:0.  Феноменални нападач "карамела" наставио голгетерски низ у ПЕТОЈ узастопној победи свог тима на домаћем терену. У Ливерпулу је убедљиво изгубио Вест Бром.

Фудбал 11.03.2017 | 21:00
У 2017. години важи правило: На стадиону Евертона побеђује само домаћин!

Екипа Роналда Кумана "везала" је и пети лигашки успех на свом стадиону, савладавши Вест Бром головима Кевина Мираласа у 39, Моргана Шнидерлина у 45. и феноменалног Ромелуа Лукакуа у 82. минуту.

Снажни центарфор "карамела" постигао је чак седам голова у последње четири утакмице, а стрелац је био и у претходна два меча.

ЕВЕРТОН - ВБА 3:0 (2:0)

Доскорашњи везиста Манчестер јунајтеда постигао је свој први гол за Евертон и овај суботњи меч памтиће по поготку који је "оверио" након шута Роса Барклија и интервенције Бена Фостера.

Евертон је овим тријумфом задржао корак у борби за пето место, на којем је Арсенал са три бода више и две одигране утакмице мање. Са друге стране, ВБА је након овог дербија средине табеле остао на осмој позицији и на њој ће дочекати и следећу рунду.

У термину од 16 часова, у Премијер лиги одигране су још две утакмице:

- Хал је победио Свонси 2:1 головима двоструког стрелца Оумара Нијасеа, уз наступ нашег Лазара Марковића у стартној постави "тигрова".

Голове је дао Омар Баје Ниасе у 69. и 78. минуту. Српски фудбалер Лазар Марковић играо је до 75. за Хал. Стрелац за Свонси у 92. био је Алфи Мосон.

Хал је и даље у зони испадања, али са 24 бода заостаје само један за Кристал Паласом, који је на 17. месту.

- Борнмут је савладао Вест Хем код куће 3:2, голом стрелца хет-трика Џошуе Кинга у 90. минуту! "Чекићари" су повели голом Мајкла Антонија у 10. минуту, домаћи су "окренули" до 48. минута, а Андре Ају изједначио је на 2:2 у 83.

С обзиром на одлагање мечева Кристал Палас - Тотенхем, Мидлсбро - Сандерленд и Арсенал - Лестер, три наведене утакмице биле су једини премијерлигашки дуели заказани за ову суботу.