PL: "Gudison" neosvojiv - opet Lukaku!

Važna pobeda Evertona u borbi za Evropu! Fudbaleri Evertona ostvarili su veoma važan trijumf u borbi za plasman u evropska takmičenja, pošto su pobedili Vest Bromvič sa 3:0.  Fenomenalni napadač "karamela" nastavio golgeterski niz u PETOJ uzastopnoj pobedi svog tima na domaćem terenu. U Liverpulu je ubedljivo izgubio Vest Brom.

Fudbal 11.03.2017 | 21:00
U 2017. godini važi pravilo: Na stadionu Evertona pobeđuje samo domaćin!

Ekipa Ronalda Kumana "vezala" je i peti ligaški uspeh na svom stadionu, savladavši Vest Brom golovima Kevina Miralasa u 39, Morgana Šniderlina u 45. i fenomenalnog Romelua Lukakua u 82. minutu.

Snažni centarfor "karamela" postigao je čak sedam golova u poslednje četiri utakmice, a strelac je bio i u prethodna dva meča.

EVERTON - VBA 3:0 (2:0)

Doskorašnji vezista Mančester junajteda postigao je svoj prvi gol za Everton i ovaj subotnji meč pamtiće po pogotku koji je "overio" nakon šuta Rosa Barklija i intervencije Bena Fostera.

Everton je ovim trijumfom zadržao korak u borbi za peto mesto, na kojem je Arsenal sa tri boda više i dve odigrane utakmice manje. Sa druge strane, VBA je nakon ovog derbija sredine tabele ostao na osmoj poziciji i na njoj će dočekati i sledeću rundu.

U terminu od 16 časova, u Premijer ligi odigrane su još dve utakmice:

- Hal je pobedio Svonsi 2:1 golovima dvostrukog strelca Oumara Nijasea, uz nastup našeg Lazara Markovića u startnoj postavi "tigrova".

Golove je dao Omar Baje Niase u 69. i 78. minutu. Srpski fudbaler Lazar Marković igrao je do 75. za Hal. Strelac za Svonsi u 92. bio je Alfi Moson.

Hal je i dalje u zoni ispadanja, ali sa 24 boda zaostaje samo jedan za Kristal Palasom, koji je na 17. mestu.

- Bornmut je savladao Vest Hem kod kuće 3:2, golom strelca het-trika Džošue Kinga u 90. minutu! "Čekićari" su poveli golom Majkla Antonija u 10. minutu, domaći su "okrenuli" do 48. minuta, a Andre Aju izjednačio je na 2:2 u 83.

S obzirom na odlaganje mečeva Kristal Palas - Totenhem, Midlsbro - Sanderlend i Arsenal - Lester, tri navedene utakmice bile su jedini premijerligaški dueli zakazani za ovu subotu.