АБА: Партизан пао у Лакташима, сад може и на Звезду!

Кошаркаши Партизана неочекивано су изгубили од екипе Игокее на гостовању у Лакташима резултатом 70:64, у утакмици последњег 26. кола лигашког дела АБА лиге.  Црно-бели доживели седми пораз у АБА лиги, а противника у полуфиналу плеј-офа сазнаће после мечева Цедевита - ФМП и Црвена звезда - Будућност.

Кошарка 11.03.2017 | 19:15
Екипа Игокее (скор 13-13) прекинула је Партизанову серију од три победе и закомпликовала расплет у врху табеле регионалног такмичења.

У мечу последњег, 26. кола, "игоси" су на свом паркету савладали полуфиналисту плеј-офа резултатом 70:64 (28:17, 16:17, 9:16, 17:14)!

Тиме су црно-бели (19-7) испали из трке за друго место и предност домаћег терена, за шта би им био неопходан и пораз Цедевите од ФМП Железника у Загребу (меч се игра од 19.00).

Цедевита (19-6) би победом "оверила" другу позицију на табели, иза Црвене звезде (24-1), а Партизану би остало да чека исход утакмице Звезда - Будућност (18-7) у понедељак.

Победа црвено-белих оставила би црно-беле на трећем месту и парови полуфинала у том случају би били Звезда - Будућност и Цедевита - Партизан.

У супротном, дакле ако Подгоричани направе изненађење у дворани "Александар Николић", од 18. марта ћемо гледати серије до две победе Звезда - Партизан и Будућност - Цедевита.

Тријумф за пето место, испред Цибоне (11-14) и Мега Лекса (11-15), Игокеи су тројкама у финишу донели Данило Шибалић и Вук Радивојевић. Пре тога су Новица Величковић и Вил Хечер промашили тројке за прилазак на "минус један".

Црно-беле је ове вечери у Лакташима "преломио" Шибалић (67:60), а докрајчио некадашњи капитен Црвене звезде, након половичног учинка Хечера са линије за слободна бацања и грешке Бранислава Ратковице у корацима минут пре краја.

Радивојевић је укупно шутирао тројке 4/8, а можда још важнији од коша за 70:61, био је његов погодак са осам метара на истеку напада у 36. минуту - 64:55.

Иако је Александар Џикић први пут после четири недеље имао на располагању скоро све важне играче, осим Џамонта Гордона, Партизан је показао да је недељу дана пред почетак доигравања далеко од топ форме, али и од потребног енергетског нивоа за кошарку какву игра целе сезоне.

На Вилу Хечеру су тровање и дуга пауза оставили дубок траг (шутирао из игре 2/11), Урош Луковић се прописно испромашивао (3/10 из игре, 1/6 бацања), Стефан Бирчевић није постојао на терену, Бранислав Ратковица је направио много "неизнуђених" грешака...

Уз то, противнику је дозвољено 11 офанзивних скокова, а од финиша првог полувремена, када су имали шут за три поена 6/12, црно-бели су до неважног коша Хечера уз звук сирене, погодили само једну од 15 тројки.

На моменте су Џикићеви изабраници играли добру одбрану, у трећој четвртини су "спустили" Игокеу на девет постигнутих поена и изједначили на 50:50, али домаћин је одмах "побегао" на 55:50, па на 61:53.

Максималну предност је првак Босне и Херцеговине имао у 12. минуту, после тројке некадашњег бека црно-белих Николе Пешаковића - 31:17.

Партизан сада има 19 победа и седам пораза и довео је у питање освајање трећег места пред плеј-оф. Другопласирана Цедевита има скор од 19 победа и шест пораза и вечерас игра против ФМП-а, док четвртопласирана Будућност, која има 18 победа и седам пораза, игра у понедељак у Београду против првопласиране Црвене звезде.

Игокеа је овом победом уписала 13. тријумф и сада се налази на петом месту на табели са скором (13-13).

Ратковица је био најефикаснији у Партизану са 14 поена, док је Хечер постигао 12. Новица Величковић додао је девет поена уз девет скокова и три асистенције, Френк Робинсон постигао је осам, а Урош Луковић седам поена и 10 скокова.

С друге стране, Вук Радивојевић је постигао 20 поена и пет скокова.