ABA: Partizan pao u Laktašima, sad može i na Zvezdu!

Košarkaši Partizana neočekivano su izgubili od ekipe Igokee na gostovanju u Laktašima rezultatom 70:64, u utakmici poslednjeg 26. kola ligaškog dela ABA lige.  Crno-beli doživeli sedmi poraz u ABA ligi, a protivnika u polufinalu plej-ofa saznaće posle mečeva Cedevita - FMP i Crvena zvezda - Budućnost.

Košarka 11.03.2017 | 19:15
Ekipa Igokee (skor 13-13) prekinula je Partizanovu seriju od tri pobede i zakomplikovala rasplet u vrhu tabele regionalnog takmičenja.

U meču poslednjeg, 26. kola, "igosi" su na svom parketu savladali polufinalistu plej-ofa rezultatom 70:64 (28:17, 16:17, 9:16, 17:14)!

Time su crno-beli (19-7) ispali iz trke za drugo mesto i prednost domaćeg terena, za šta bi im bio neophodan i poraz Cedevite od FMP Železnika u Zagrebu (meč se igra od 19.00).

Cedevita (19-6) bi pobedom "overila" drugu poziciju na tabeli, iza Crvene zvezde (24-1), a Partizanu bi ostalo da čeka ishod utakmice Zvezda - Budućnost (18-7) u ponedeljak.

Pobeda crveno-belih ostavila bi crno-bele na trećem mestu i parovi polufinala u tom slučaju bi bili Zvezda - Budućnost i Cedevita - Partizan.

U suprotnom, dakle ako Podgoričani naprave iznenađenje u dvorani "Aleksandar Nikolić", od 18. marta ćemo gledati serije do dve pobede Zvezda - Partizan i Budućnost - Cedevita.

Trijumf za peto mesto, ispred Cibone (11-14) i Mega Leksa (11-15), Igokei su trojkama u finišu doneli Danilo Šibalić i Vuk Radivojević. Pre toga su Novica Veličković i Vil Hečer promašili trojke za prilazak na "minus jedan".

Crno-bele je ove večeri u Laktašima "prelomio" Šibalić (67:60), a dokrajčio nekadašnji kapiten Crvene zvezde, nakon polovičnog učinka Hečera sa linije za slobodna bacanja i greške Branislava Ratkovice u koracima minut pre kraja.

Radivojević je ukupno šutirao trojke 4/8, a možda još važniji od koša za 70:61, bio je njegov pogodak sa osam metara na isteku napada u 36. minutu - 64:55.

Iako je Aleksandar Džikić prvi put posle četiri nedelje imao na raspolaganju skoro sve važne igrače, osim Džamonta Gordona, Partizan je pokazao da je nedelju dana pred početak doigravanja daleko od top forme, ali i od potrebnog energetskog nivoa za košarku kakvu igra cele sezone.

Na Vilu Hečeru su trovanje i duga pauza ostavili dubok trag (šutirao iz igre 2/11), Uroš Luković se propisno ispromašivao (3/10 iz igre, 1/6 bacanja), Stefan Birčević nije postojao na terenu, Branislav Ratkovica je napravio mnogo "neiznuđenih" grešaka...

Uz to, protivniku je dozvoljeno 11 ofanzivnih skokova, a od finiša prvog poluvremena, kada su imali šut za tri poena 6/12, crno-beli su do nevažnog koša Hečera uz zvuk sirene, pogodili samo jednu od 15 trojki.

Na momente su Džikićevi izabranici igrali dobru odbranu, u trećoj četvrtini su "spustili" Igokeu na devet postignutih poena i izjednačili na 50:50, ali domaćin je odmah "pobegao" na 55:50, pa na 61:53.

Maksimalnu prednost je prvak Bosne i Hercegovine imao u 12. minutu, posle trojke nekadašnjeg beka crno-belih Nikole Pešakovića - 31:17.

Partizan sada ima 19 pobeda i sedam poraza i doveo je u pitanje osvajanje trećeg mesta pred plej-of. Drugoplasirana Cedevita ima skor od 19 pobeda i šest poraza i večeras igra protiv FMP-a, dok četvrtoplasirana Budućnost, koja ima 18 pobeda i sedam poraza, igra u ponedeljak u Beogradu protiv prvoplasirane Crvene zvezde.

Igokea je ovom pobedom upisala 13. trijumf i sada se nalazi na petom mestu na tabeli sa skorom (13-13).

Ratkovica je bio najefikasniji u Partizanu sa 14 poena, dok je Hečer postigao 12. Novica Veličković dodao je devet poena uz devet skokova i tri asistencije, Frenk Robinson postigao je osam, a Uroš Luković sedam poena i 10 skokova.

S druge strane, Vuk Radivojević je postigao 20 poena i pet skokova.